Nezařazené

Mobilní bezdrátová zařízení ve zdravotnictví

Technika ve všech oborech jde neustále dopředu. O tom není žádných pochyb. Týká se mimo jiné také zdravotnictví. Spousta nástrojů a zařízení se zmenšuje a velký důraz je kladen na celkovou mobilitu. A právě to se týká například přístrojů ABPM nebo EKG. Jde o ambulantní produkty určené pro monitorování krevního tlaku a pro správnou funkčnost srdce.

Jak funguje mobilní EKG?

Lékaři při stanovování konkrétních diagnóz vyžadují co nejvíce přesných hodnot. Proto mnohdy nestačí naměřit EKGběhem krátké návštěvy pacienta v nemocnici a zároveň není v kapacitních silách jej držet déle. Proto vznikly moderní bezdrátové verze, které je možné připnout si na tělo a odejít s nimi domů. Taková zařízení sbírají několik dalších hodin data při nejrůznějších vykonávaných činnostech. Ty jsou následně přehrány v ordinaci lékaře a ten je může spolehlivě vyhodnotit.

Je pravdou, že bezdrátové jsou dnes už i EKGpřístroje nacházející se přímo v nemocnicích. Jde o dvanácti-svorková zařízení, která mají integrovaný akumulátor, automaticky se spárují s počítačem, disponují unikátními filtracemi křivek a jinými vlastnostmi. I v tom mohou překonávat výše popisované mobilní měřiče ABMP a EKG.

Svěřte se do rukou novodobých klinik

Pokud se rozmýšlíte nad tím, jakou kliniku se svými zdravotními komplikacemi budete navštěvovat, dobře vybírejte. Rozhodně se zaměřte na zdravotnická zařízení, která disponují výše uvedenou technikou. Ať už jde o moderní bezdrátové EKG nebo jeho mobilní verzi. A to z toho důvodu, že tím zajistíte nejenom přesnější měření požadovaných hodnot, ale dostane se vám i určitého komfortu při měření.

Jako pacienti můžeme být rádi, že se lékařská technika vyvíjí tak rychlým tempem a přináší stále nové a lepší přístroje pečující o naše zdraví. Výše popisované produkty jsou toho jasným důkazem.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top