Zdraví & sport

Mobilní holter EKG má rozhodně něco do sebe

V nemocnicích a zdravotnických zařízeních se využívají přístroje nejrůznějšího typu. Mezi ty hodně důležité patří elektrokardiogramy, respektive nástroje pro měření EKG. V dnešní době už si nemusíte představovat velkou techniku na pojízdném stojanu stojící vedle vaší postele. Moderní technologie jdou neustále kupředu a dochází k jejich zlepšování a minimalizaci. Dokazuje to například holter EKG.

Co je to holter EKG?

Jde o přístroj měřící hodnoty EKG neboli správnou srdeční aktivitu pacienta. V současnosti je hodně populární mobilní holter EKG nabývající malých rozměrů. Na první pohled jde o miniaturní krabičku s displejem, kterou vám lékař prostřednictvím několika sond připojí k tělu. Díky napájení s pomocí akumulátorů se s holterem EKG můžete pohybovat podle své libosti. To pomáhá i lékařům. Někdy je vhodnější získávat hodnoty srdeční aktivity při zátěži pacienta.

Moderní zařízení jsou vybavena malým displejem, takže lékař na první pohled vidí, že vaše tělo funguje správně nebo zda není něco v nepořádku. Holter EKG zobrazuje nejenom kvalitní křivku bez jakýchkoliv artefaktů. Dokáže také automaticky detekovat atriální fibrilace. Využívány jsou ty nejspolehlivější algoritmy. Z pohledu lékařů a sester lze zmínit velice snadné a intuitivní ovládání.

Komunikace s lékařskými systémy

Novodobé holtery EKG toho dokáží opravdu spoustu. Lze je totiž velice snadno propojit se zdravotnickými systémy, takže lékař vidí aktuální a historické záznamy prostřednictvím speciálního softwaru. I ten pochopitelně umožňuje různé zpracování dat tak, aby mohla být stanovena přesná diagnóza nebo navržena vhodná léčba. V tomto směru jsou zařízení typu holter EKG nepostradatelnou součástí jakékoliv nemocnice. Nakonec zbývá také zdůraznit, že měření EKG prostřednictvím těchto přístrojů rozhodně není ničím bolestivým, ba naopak.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top