Zdraví & sport

Poradíme vám, jak bojovat s problémy při usínání

pexels.com

Problémy s usínáním jsou častým problémem spousty osob. Jsou zaviněny celou řadou důvodů, přičemž některé můžeme ovlivnit, zatím co jiné, jako může být dlouhodobý stres nebo strach, bohužel ovlivnit vždy nelze. V rámci dnešního článku se ale soustředíme na ty důvody, se kterými můžeme pohnout podle vlastních potřeb.

Usínání blokuje přísun modrého světla

Jedná se o druh světla, které produkuje naprostá většina zobrazovacích zařízení, jako mohou být například mobily, notebooky, televize či monitory. Modré světelné záření nemá na lidské zdraví žádný špatný účinek, ale může komplikovat usínání. Blokuje totiž produkci jednoho z hormonů, které při usínání působí. Před spánkem byste tak měli omezit přísun modrého světla. Moderní televizory, počítačové grafiky i mobily už umí nasadit filtr modrého světla a odbourat ho. Mnohem lepší ale je minimálně půl hodiny před usínáním nasadit relax a vyhnout se elektronice.

Nedostatek pohodlí kvůli špatnému stlaní

Další možností může být špatné nebo nepohodlné stlaní. A to ne konkrétně vaše péče o postel, ale to, na čem ležíte. Na vině mohou být například špatné rošty, nebo matrace. Svoji váhu na pohodlí ale nepochybně má například i peřina s polštářem. Co se týče stlaní, tak nemusíme ani chodit daleko. České matrace a ložní prádlo jsou velice kvalitní a populární po celém světě, byla by škoda je nevyužít!

Před usínáním pravidelně vyvětrejte v místnosti

Špatný vzduch v interiéru je jednou z možností, proč se vám pravidelně špatně usíná. Proto vždy před spánkem otevřete krátce okno a alespoň trochu vyvětrejte. V letních měsících nechávejte ideálně otevřenou alespoň větračku, v zimních potom pořádně vyvětrejte deset minut před spánkem. V zimě totiž mimo čistého vzduchu může působit problémy s usínáním také vysoká teplota v interiéru.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top