Zdraví & sport

Čekárnové systémy uleví lékařům i pacientům

Přeplněná čekárna plná lidí. To je hrůzostrašný scénář nejenom pro lékaře, ale také pro pacienty. S tímto neblahým nešvarem lze ovšem celkem účinně bojovat. Dokazují to čekárnové systémy, které se začínají rychlým tempem objevovat v mnohých zdravotnických zařízeních. Jestliže nemáte tušení, co si pod nimi představit, prozradíme vám to.

Jak vypadají čekárnové systémy?

Základem všeho je obslužně jednoduché zařízení, které využívají pacienti. Prostřednictvím dotykového displeje dají lékaři vědět o tom, že jsou v čekárně. Čekárnové systémy mohou fungovat bezdrátově, mají prostor pro vložení kartičky pojištěnce, bytelné tělo a displej odolný proti poškrábání. Jsou jednoduše koncipovány tak, aby v co největší míře zvládly náročné zatížení.

Druhá neviditelná součást těchto systémů se nachází v počítači sestřičky nebo lékaře. Sestra okamžitě ví, kolik lidí má v čekárně a kdo tam sedí. Díky tomu se na ně může pohodlně nachystat. Například tak, že si připraví karty pacientů. Čekárnové systémy samozřejmě nabývají odlišných velikostí a zároveň je možné k nim přikoupit i řadu dalšího příslušenství.

V čem spočívá kouzlo čekárnových systémů?

Z výše uvedených řádků asi částečně vyplývá, jaké jsou hlavní výhody těchto zařízení. Je to maximální přehlednost o zaplněnosti čekárny. Čekárnovésystémy tak přináší efektivnější a rychlejší příjem pacientů. Ti pak mohou přijít mnohem dříve na řadu. Naopak návštěvníci ordinace ocení to, že se nemusí každého dotazovat, kdo přišel poslední. Jednoduše dostanou své pořadové číslo.

Je nepochybné, že s moderními čekárnovými systémy jsou lékařské ordinace provozovány daleko efektivnějším způsobem. A právě to ocení obě skupiny zúčastněných, tedy lékaři i pacienti. Navíc, tyto novodobé systémy jsou ekonomicky dostupné, takže do nich mohou investovat nejenom nemocnice, ale také menší lékařská zařízení.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top