Zdraví & sport

EKG, veterinární EKG, EKG pro veterinu, Ekg pro zvířata

Víte, že porucha srdečního rytmu, tzv. arytmie, má významný vliv na cévní mozkové příhody? Srdeční arytmie je nejčastější onemocnění srdce, a když se neléčí, může skončit infarktem. Je také významným rizikovým faktorem mozkových příhod. Uvádí se, že fibrilace síní, která je nejběžnější formou arytmie, má na svědomí až 20 procent mozkových příhod. Když se včas podchytí a léčí se, dvěma případům ze tří by se mohlo předejít. Důležitá je včasná diagnostika. Protože klidové, ani zátěžové vyšetření EKG prvotní projevy arytmie většinou nemusí zjistit, spolehlivý je EKG holter.

EKG holter poskytuje perfektní podklad pro lékaře

EKG holter je malý přístroj, který monitoruje 24, případně 48 hodin denně srdeční aktivitu. Jeho rozměry i umístění zajišťují pacientovi přiměřený komfort, aby mohl vykonávat běžnou denní činnost. Údaje o srdeční aktivitě se zaznamenávají do paměti, kterou poté lékař na PC vyhodnotí. Například EKG holter CardioTrack společnosti Seiva automaticky informuje o síňové fibrilaci. Váží jen 80 gramů. Lékař z holterového záznamu dostane grafický i textový záznam s vyznačenými fázemi fibrilací. Přistroj tak poskytuje lékaři perfektní podklad, šetří jeho čas a vyloučí případně přehlédnutí. 

Srdeční arytmie se dá léčit

EKG holter zaznamenává elektrické vzruchy, které vytvářejí speciální srdeční buňky. Dají se zjistit i na povrchu těla, kde je zachytí citlivé senzory. Při poruše srdečního rytmu dochází k fibrilaci zejména síní. Elektrické impulsy krouží po komorách a srdce na určitou dobu ztratí přirozený rytmus, zpomalí se pumpování krve, což má za následek další zdravotní komplikace, například vznik krevních sraženin. Projevy arytmie jsou různé, pacienti mohou pociťovat zrychlený tep, bušení srdce, při fyzické námaze se snadno zadýchají, pociťují únavu. Důležité je, že arytmie se dá léčit. A tím předejít i cévní mozkové příhodě.  

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top