Zdraví & sport

Mobilní monitorování krevního tlaku

Správné hodnoty krevního tlaku jsou pro zdraví člověka naprosto nezbytné. O tom jistě není žádných pochyb. Měření krevního tlaku dnes však není jednorázovou záležitostí, jak by si mohl, kdo myslet. Tyto hodnoty lze sledovat i z dlouhodobějšího hlediska. Slouží k tomu ABPM neboli ambulantní monitor krevního tlaku. Jestliže nemáte tušení, co si pod takovým označením představit, začtěte se do následujících řádků.

Co je to ABPM?

Za zkratkou ABPM se ukrývá zařízení, které dokáže dlouhodobě monitorovat krevní tlak. A to v závislosti na potřebách lékaře až 24 nebo 48 hodin. Mobilní a přenosné zařízení člověk na svém těle v podstatě nepocítí. Tato malá krabička zatím sbírá hodnoty určené pro následné analyzování.

Moderní ABPM se samozřejmě vyznačuje vynikající přesností. Pokud zvolíte ten správný produkt, vše bude odpovídat přesnosti A/A BHS, ESH a ANSI/AAMI. Přístroje tohoto typu odolávají nežádoucím artefaktům. Samotné měření je realizováno prostřednictvím oscilometrické metody. Jednou z největších výhod je pak možnost komunikace s ostatními lékařskými programy. Díky tomu je možné data vyhodnocovat ze všech úhlů pohledů. To je pro lékaře pravděpodobně ten největší přínos.

Měření, které rozhodně nebolí

Jestliže vám lékař oznámil, že vás čeká monitorování krevního tlaku ABPM, rozhodně nepodléhejte jakékoliv panice. Nejde o nic bolestivého nebo obtěžujícího. Kompaktní přístroj s nízkou hmotností a vysokou bytelností v podstatě nepostřehnete. Z pohledu lékařů jde o vynikající velikost. Přínosná je také snadná obsluha, takže nejsou žádné problémy a složitosti s nastavováním.

Vývoj zdravotnických přístrojů jde bezpochyby kupředu, což je dobře. Uvidíme, čím vším a jakým způsobem nám bude jednou měřen krevní tlak. Budou to také miniaturní monitory krevního tlaku ABPM nebo ještě něco lepšího?

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top