Mixér

Moderní společenské trendy, které bourají staré tabu

pixabay.com

Dá se říct, že společenské trendy jednu dobu procházeli jakousi normalizací. Utvářelo se, co je ve společnosti příslušné a co naopak příslušné není. A je pravda, že dnešní doba je celou řadou takových tabu neprosto odlišná od dob předchozích. Každá doba ale měla svoje specifické pro a proti a my se dnes podíváme na to, jaké společenské trendy a novinky bourají předem nastavené mantinely.

Elektronické cigarety dělají kouření na veřejnosti příjemnějším

Víceméně už velice dlouhou dobu mezi sebou vedou ortodoxní kuřáci a nekuřáci miniaturní válku o to, kdo je nakonec v právu a kdo se má omezit. Výsledek asi všichni dobře znáte. Před lety nakonec došlo k zákazu kouření v restauracích a na celé řadě veřejných míst jako jsou nádraží a podobné prostory.

Elektronické cigarety jsou v tomto ohledu velkou evolucí, které se jen velice obtížně říká „ne“. Na rozdíl od klasických cigaret tady například máte ohromnou odlišnost ve funkci elektronické cigarety. Není zde spalovaný žádný tabák, který by rušil a okolí a to vesměs znamená opravdu jenom jediné. Není důvod, proč nadále zakazovat právě elektronické cigarety na veřejnost. I tak se ale tento trend naprosto nepochopitelně nesetkal s dostatečnou odezvou.

Dříve elegance, dneska výstřednost

Když se podíváme na společenské události a dresscode, který během nich panoval, tak si všimneme vysoké elegance a poměrně malé toleranci k jakési extravagantnosti. Pokud se ale podíváme dnes, tak si všimneme jak se boří staré mantinely a svět se i v tomto ohledu velice výrazně mění. Bez jakékoliv nadsázky je dneska extravagance možná na prvním místě před nějakou elegancí a chozením v zašlapaných kolejích. Ale ne vždy je konkrétně tohle ke škodě. Sami si vzpomeňme, kolikrát se usmějeme při pohledu na hvězdy v nesmyslném oblečení.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top