Móda & styl

Moderní technologie měřící EKG

EKG neboli elektrokardiogram má v současném zdravotnictví velký význam. S pomocí tohoto měření jsou odhalovány srdeční onemocnění pacientů. Díky měření EKG může mohou lékaři léčit zavčasu a efektivněji, než to bylo v dřívějších dobách. Velký vliv na to má hlavně použití kvalitních technologií a jejich maximální přesnost.

Jaké jsou přístroje pro měření EKG?

Za pojmem EKG, respektive za samotným procesem se ukrývá řada odlišných procesů. Hodně záleží na tom, jaké hodnoty potřebuje lékař získat. Jednou z variant je klidové EKG. Toto označení mnohé prozrazuje. Jde o měření v klidovém stavu. Opakem toho je zátěžové EKG. U něj je třeba, aby byl pacient v zátěži. Toho lze docílit prostřednictvím přístrojů označovaných jako ergometry.

Zátěžové EKG má pro stanovení diagnózy zásadní význam. Je pravdou, že při takovém vyšetření se pacient přece jenom zapotí. Ani v jednom případě však nejde o žádné bolestiví měření. Důležité je také zmínit, že v mnohých situacích je vyžadováno měření v delším časovém úseku. Potom nejsou aplikovány přístroje na převozních stojanech, ale mobilní produkty mnohdy označované jako holtery EKG.

Co je to holter EKG?

Jedná se o malé a mobilní zařízení sloužící k měření EKG. Pacient jej má díky akumulátorovému provozu u těla po dobu několika hodin až desítek hodin. Díky takovým technologiím lze docílit efektivního a potřebného sběru dat, z něhož lze vyhodnotit patřičné výsledky. Jako potenciální pacienti můžeme být rádi, že takovými přístroji je dnes vybavena každá nemocnice a v podstatě i modernější ordinace.

Vzhledem k tomu, že z naměřených hodnot jsou vyhodnocovány lékařské postupy a stanovovány diagnózy, jsou na přesnost měření kladeny skutečně vysoké nároky. V tomto segmentu patří mezi opravdové profesionály společnost SEIVA, která se zaměřuje na různé typy přístrojů pro měření EKG.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top