Bydlení

Na co je třeba se připravit při prodeji nemovitosti?

prodej nemovitosti
pixabay.com

Pokud Vám Vaše nemovitost již nepřináší pocit štěstí, ale spíše samé starosti, možná je zrovna teď ten pravý čas na to, se rozhodnout pro prodej. Víte, s čím musíte počítat a jaké máte možnosti? Pokud nejste odborníky na oblast realit, rozhodně čtěte dál a zjistěte, co Vás čeká.

Varianty prodeje od A do Z

Pokud jste se pevně pro prodej rozhodli, je třeba si hned na začátku ujasnit, zda se pokusíte o prodej svépomocí, nebo raději oslovíte nějakého zkušeného realitního makléře popřípadě celou realitní kancelář. Každá z těchto variant sebou nese řadu výhod i nevýhod. Obě dvě mají jedno společné však a to fakt, že dokud se nenajde vhodný kupec, neuvidíte ani korunu. Pokud na prodej spěcháte, můžete využít variantu výkupu nemovitosti. Kdy výkupní společnost odkoupí za nižší částku Vaši nemovitost bez toho, aby řešila hledání zájemců, domlouvání prohlídek a tak podobně.

Co bude kupce zajímat?

Kupující bude chtít určitě vidět list vlastníka, tedy výpis z katastru nemovitostí, průkaz energetické náročnosti budovy (PENB), doklady o nákladech na provoz nemovitosti, revize spotřebičů, které v nemovitosti zůstávají, ověření předkupních práv ostatních spoluvlastníků a také se bude zajímat o bezdlužnost nemovitosti (dluhy na energiích, dluhy vůči bytovému družstvu atd.)

Co když jste pouze spoluvlastníkem?

Pokud jste zdědili nebo nějakým jiným způsobem nabyli část nemovitosti, stali jste se tím spoluvlastníkem nemovitosti a nemůžete nemovitost prodat bez souhlasu ostatních spoluvlastníků. Můžete však prodat svůj podíl. Přesto ho však předně musíte nabídnout ostatním spoluvlastníkům. Pokud odmítnou, můžete se pustit do klasického prodeje. Obvykle to není moc jednoduché, nikdo nechce koupit pouze část bytu nebo domu. Proto se mnozí spoluvlastníci ve finále přiklánějí k výkupu podílu výkupní společnosti.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top