Bydlení

Prodej podílu pozemku: Jak ho prodat, když spoluvlastníci nemají zájem?

pole
pixabay.com

Spoluvlastnictví jakéhokoliv pozemku, ať už orné půdy, vinice nebo například stavební parcely, sebou nese samozřejmě řadu výhod, ale také povinností, které je nutno plnit. Jsou lidé, kterým tento typ vlastnictví vyhovuje, a nemají problém se absolutně na čemkoliv domluvit. Pak je tu také druhá skupina, která si například charakterově nesedne a pak často dochází ke střetům a tak problémům. Jste rozhodnuti pro prodej svého podílu, protože z jakéhokoliv důvodu nechcete dále svou část pozemku vlastnit? Očekávali jste, že ostatní majitelé Váš podíl odkoupí, ale bohužel opak se stal pravdou? Zjistěte, jak můžete při prodeji podílu postupovat.

Není prodej jako prodej

Když ostatní spoluvlastníci nevyužijí předkupního práva, které je stanoveno v Občanském zákoníku od 1. ledna 2018, znamená to jediné, a to to, že můžete prodat svůj podíl, komukoliv budete chtít. To se však častokrát jednodušeji řekne, než realizuje. Mnoho potencionálních kupců a zájemců chce celý pozemek, celou stavební parcelu, atd. Tudíž prodat podíl může být běh na dlouhou trať. Říká se, že každá věc si najde svého kupce, nikdo však neříká kdy. Pokud na prodej nespěcháte, není co řešit.

Nečekejte na kupce

Jste v situaci, kdy nechcete nebo nemůžete čekat na vhodného kupce a chcete dostat peníze za svůj podíl pozemku ideálně hned? Pak se tu naskýtá možnost v podobě výkupu podílu pozemků. Výkupní společnost od Vás vykoupí Váš podíl, aniž by měla předem nasmlouvaného kupce. Tudíž Vy dostanete své peníze ihned a výkupní společnost se pak o zbytek postará za Vás. Je to řešení situace a urychlení celého procesu. Ne nadarmo se však říká, že je něco za něco. Proto počítejte s nižší cenou, než za kterou byste svůj podíl prodali běžnou cestou. Cena bude ovlivněna několika faktory od velikosti podílu, rozměrů pozemku, typů pozemku a tak dále.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top