Bydlení

Prodej nemovitosti rychle a snadno: Jak na to?

prodej
pixabay.com

Vlastníte nemovitost nebo podíl nemovitosti, kterou jste se rozhodli prodat? Snem snad každého vlastníka je rychlý a bezproblémový prodej. Realita však bývá často krutá a opak se stává pravdou.  Vlastníte podíl nemovitosti, o který nemáte zájem? Nemůžete se shodnout s ostatními vlastníky podílů? Zdědili jste byt, ve kterém nechcete bydlet a možné pronajímání pro Vás představuje spíše více starostí než výhod. Vsaďte na rychlý a diskrétní prodej v podobě výkupu nemovitosti.

Možnosti prodeje

Když se rozhodnete pro prodej bytu, domu, chaty nebo například pozemku, můžete se vydat různými cestami, záleží na Vašich prioritách. Možností je i klasický prodej, to znamená, že se najde vhodný kupce, kterou ať už celou Vaši nemovitost nebo její podíl odkoupí. Prodej můžete uskutečnit sami na vlastní pěst, anebo prostřednictvím realitní kanceláře a jejího makléře. Ať se rozhodnete pro první nebo druhou možnost, vždy najdete nějaké výhody a nevýhody. Oba prodeje však mají společné to, že dokud se nenajde kupec, Vy nemůžete počítat s žádnými penězi.

Varianta výkupu

Výkup nemovitosti nebo výkup podílu nemovitosti funguje na jiném principu, než jsme si uváděli výše klasický prodej. U výkupu nemovitosti získáte peníze okamžitě na ruku nebo bankovním převodem, podle toho jak se rozhodnete. Jako u prodeje přes realitní kancelář můžete počítat u výkupní společnosti s plnohodnotným servisem. Vše proběhne rychle, hladce a hlavně diskrétně. Výkup přináší řešení vlastníkům, jejichž nemovitost nebo podíl nemovitosti je zatížen exekucemi, věcnými břemeny nebo zástavami. Vše má své ale a tady na jedno také narazíme. Ač celý proces proběhne opravdu rychle a poskytne řešení těm, kteří potřebují peníze okamžitě, výkupní částka je nižší než klasická prodejní cena.

Pro co se rozhodnout?

Celý prodej je ovlivněn Vaší momentální situací. Na prodej nespěcháte? Není problém se vydat klasickou cestou. Jste v tíživé situaci, nemovitost potřebujete prodat rychle a nemáte prostor čekat na to, až se najde vhodný kupec? Výkup je ideální možností.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top