Bydlení

Podíl bytu: Na co se připravit při jeho prodeji?

Byt
pixabay.com

Stali jste se majitelem podílu bytu a z jakéhokoliv důvodu jste se rozhodli pro jeho prodej. Prodej pouhého podílu bytu, nikoliv bytu jako celku, může sebou přinést řadu zádrhelů a komplikací. Zjistěte, jaké máte možnosti a na co se připravit, pokud se pro prodej doopravdy rozhodnete.

Předkupní právo opět v kurzu

Na spoluvlastníky nemovitostí a pozemků se opět od 1. ledna 2018 vztahuje předkupní právo. Co to znamená v praxi? Jak spojení slov napovídá, musíte svůj podíl přednostně nabídnout ostatním vlastníkům podílu. Jinak to nejde. Rozhodně se nevyplácí zákon nijak obcházet.  Takže pokud jste pevně rozhodnutí, oslovte nejprve ostatní vlastníky. Ideální varianta by byla, kdyby jeden z nich souhlasil, domluvili byste rozumné podmínky a plácli byste si. Vy byste s následným prodejem neměli starosti.

Prodej podílu třetí straně

Pokud jste od všech spolumajitelů bytů zjistili, že o prodávaný podíl nemají zájem, není co řešit. Můžete ho prodat, komukoliv budete chtít. Záleží jen na Vás, jestli se pustíte do prodeje sami po hlavě, anebo se raději obrátíte na realitní kancelář a realitního makléře, který se pokusí úspěšný prodej zprostředkovat.

Problém s nalezením kupce

Pustili jste se do prodeje na vlastní pěst a ne a ne najít toho vhodného kupce? Neozvalo se Vám tolik potencionálních zájemců, kolik jste očekávali? Nedaří se Vámi zvolené realitní kanceláři prodej dotáhnout do konce? To se občas stává. Prodej jednoho podílu není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Dalším řešením je výkup podílu bytů. Pokud se obrátíte na společnost, která se specializuje na výkupy, máte v podstatě vybráno. Akorát budete muset polevit ze svých nároků na cenu. Vzhledem k tomu, že se v tomto případě nečeká na žádného kupce a s penězi můžete počítat v podstatě hned, nemůžete čekat stejnou částku, jako byste chtěli od klasického kupce. Pokud nechcete měsíce nebo roky čekat, toto je ideální řešení.  

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top