Bydlení

Na co si dát pozor při hledání nemovitosti ke koupi?

nemovitost
pixabay.com

Koupě bytu nebo domu je poměrně složitý proces, kdy je nutné nic neuspěchat a zaměřit se i na malé detaily. Jak to provést, aby vše proběhlo hladce a výsledkem byl úspěšný nákup? Pro začátek se řádně připravte po teoretické stránce a zjistěte si, na co je nutné dávat pozor.

Důkladná prohlídka

Jakmile přijdete na osobní prohlídku nemovitosti, sledujte skutečně všechno. Zaměřte se na potenciálně problematická místa a důkladně je prověřte. Pokud si nejste jistí, že dokážete většinu problémů odhalit, přiveďte si s sebou na prohlídku odborníka, který přesně ví, co má sledovat. Pro majitele, případně realitního makléře, si připravte co nejvíce otázek týkajících se stavebně technického stavu nemovitosti. Chybět by neměl ani průkaz energetické náročnosti budovy.

Právní a jiné překážky

Na nemovitosti mohou váznout zástavní práva a věcná břemena, která brání prodeji a dalšímu nakládání. Jestli to není zrovna případ vašeho vyhlídnutého bytu, vám pomůže zjistit solidní realitní kancelář Praha. Další možností je, že se vydáte na katastr nemovitostí a potřebné informace získáte z výpisu. Při samotném hledání nemovitosti pamatujte i na to, že si k ceně musíte připočítat daň z nabytí nemovitosti, kterou platí výhradně kupující.

Se smlouvou pomůže realitní kancelář Praha

Vybraná nemovitost je v pořádku po technické i právní stránce a chcete ji koupit? Nezbývá nic jiného, než podepsat smlouvu. Ta však musí obsahovat všechny důležité věci a správné formulace. S přípravou smlouvy pomůže realitní kancelář Praha, která poskytne i odborný právní dohled. Jedná se o velkou investici, takže všechno musí být v naprostém pořádku. Pokud jste nedůvěřiví, nechte si smlouvu ještě ověřit u svého vlastního právníka pro dokonalou jistotu, že je vše tak, jak má.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top