Průmysl

Na jaké pracovní oděvy a vybavení bychom neměli zapomínat při práci s elektrikou?

Elektrikáři jsou velice specifickou sortou pracovníků už jenom kvůli poměrně dost velkému množství specifických vyhlášek a potřeb, které musí používat. Mezi nimi se pochopitelně najde také velice specifické pracovní oblečení a obuv, bez kterých takovou profesi vykonávat nejde.

A to i v případě, kdy se nebavíme o opravdových profesionálech, ale také o kutilech pracujících jenom na domácích rozvodech. Dnes se podíváme na základní vybavení, které by tak nemělo chybět.

Montérky bez kovových prvků

Mezi nejstandardnější oblečení se počítají montérkové sety, kde nejsou žádné kovové prvky. Typicky se tak bavíme o setech, kde je klasické zapínání na knoflíčky a nejsou vybaveny dlouhým zipem. Nejde zde o žádnou nutnou vyhlášku, jako spíše o samozřejmost. Většina lidí navíc pozná podobné oblečení už během učení a díky tomu si tak na něj zvyknou a sami by jej v žádném případě ani neměnili.

Jsou specifické požadavky na obuv?

Co s týče obuvi, tak jsou na elektrikáře požadavky poměrně běžné. Není potřeba většinou žádná speciální obuv, především je důležité to, aby byla uzavřená. To ale platí pro opravdu běžné úkony. Pokud se bavíme o práci na vysokých napětích, tak standardní pracovní obuv nemusí být dostačující stejně tak, jako nejběžnější montérkové soupravy.

Na doplňky se nesmí zapomínat

Důležitou součástí vybavení elektrikáře jsou ale rozhodně samotné doplňky. Díky nim může být v bezpečí z mnoha pohledů. Na prvním místě bychom mohli najít speciální elektrikářské rukavice, které chrání před vodivostí a mohou tak často pomoci od nepříjemných kopanců i horších věcí. Pro profesionálního elektrikáře by pak měla být samozřejmost i typická helma ve správné barvě, díky které může být na stavbě jednoduše identifikovatelný oproti ostatním pracovníkům.

 

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top