Móda & styl

Na první pozice v mužské móde se opět vrací opravdová elegance

pixabay.com

Různé módní směry po celém světě brázdí svoji cestu a jednou za čas se ztratí. Neplatí to jenom u žen, ale pochopitelně je to velice časté také u mužských stylů. Především potom v oblasti elegantního vystupování a vzhledu často styl skáče od úplné preference až po naprosté zapomnění.

V současnosti se ale především v nátlaku severních mód vrací zpátky opravdová elegance. A co víc. Moderní módní zpracování je tak dokonalé, že v sobě bezkonkurenčně propojuje mužný vzhled a eleganci.

V kurzu jsou především dlouhé kabáty a ležérní prvky

Pokud bychom začali od samotného oblečení, tak se dostává do popředí většinou ležérní móda. Typickým příkladem je například neotřelá elegance, kdy nejsou košile zcela dopnuté do posledního knoflíku, jako to jinak etiketa vyžaduje, ale naopak nechávají poslední jeden, dva knoflíky otevřené.

Stejně tak se místo klobouků nosí běžné, velice jednoduché čepice, které přidávají trochu rebelského pojetí do jinak elegantního vzhledu. Co se větších prvků týče, tak jsou extrémně oblíbené kabáty. Většinou se nosí otevřené, a mají typický „V“ střih.

Doplňky i šperky na zcela jiné úrovni

Mezi šperky si pánové dávají mnohem větší pozor na to, co nosí. Šperky se stávají denním chlebem pro ohromnou spoustu mužů. Velice oblíbené jsou klasické řetízky s různou masivností i velikostí. Vedle nich jsou často nošené také pánské náramky, které podle zvoleného materiálu a velikosti navíc mohou nést opravdu velké množství úprav.

Značných změn si můžeme všimnout také v úpravě vousů a vlasů. Zatím co dříve byly populární upravené knírky, které pak nahradila dokonale oholená tvář, tak se v současnosti vrací opět do popředí složitější úpravy vousů. S tím je spojený i fenomén pánských holičství, kterých najdete celou řadu po celé republice.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top