Nádrže na paliva potkáváme víceméně každý den. Jakmile přijedeme na benzinovou pumpu, tak tankujeme u obrovské podzemní nádrže na palivo. Spoustu jich ale potkáváme na různých místech i mimo čerpací stanice. Konkrétně logistické a dopravní společnosti je většinou mají jako zásobu pro služební auta. Co jste ale o nádržích na paliva dost možná nevěděli?
Není nádrž jako nádrž, každá má jiná specifika
I když na oko vypadají dost podobně, nebo dokonce úplně stejně, tak jsou jednotlivé nádrže zásadně rozdílné podle svého využití. Nádrže na adblue mají naprosto jiný mechanismus čerpání a jiné složení než standardní nádrže na paliva. Oproti nim jsou pak zásadně odlišné nádrže na žíravé látky, nebo nádrže na toxické chemikálie. Zkrátka každá nádrž má svoje specifika podle toho, na jaký obsah je určená.
Dokonalý systém čerpání
U soukromých nádrží většinou platí, že mají doslova dokonalý systém čerpání. Uvnitř nádrže pochopitelně funguje soustava klapek a čidel, které dokonale řídí jakýkoliv odběr paliva. Jsou tak přesné, že v novém stavu fungují s přesností na setiny litru a jejich potencionálních úniky jsou mnohdy mnohem menší, než byste prokapali během tankování u čerpacích stanic.
K čemu mají řidiči ty lízátka na klíčích?
Možná jste si už u řidičů mohli všimnout jakýchsi plastových lízátek s magnetem na jeho vršku. Tady se rozhodně nejedná o jakoukoliv ozdobu na klíče, ale o speciální magnetické čipy. Tyto čipy slouží k identifikaci tankujícího řidiče, nebo vozidla, a používají se právě na čerpacích stanicích v soukromých společnostech. Slouží jako opravdu výborný nástroj ke kontrolování spotřeby jednotlivých vozidel a mimo jiné je na nich také jednoduše poznat, pokud řidič během tankování odlévá i do vlastních zásob.