Okolo šíření nádrží na paliva se dlouho točila spousta diskuzí, které zásadně s uvolňováním tohoto sortimentu do osobního vlastnictví nesouhlasila. Největším důvodem byl strach obyvatel z toho, že jsou nádrže nezabezpečené a mohou hrozit nejen životnímu prostředí, ale také životu. To jsou ale mýty, které vyvracejí moderní nádrže svým bezpečnostním vybavením. Na které se můžete spolehnout především?
Nádrže na naftu ze speciálního materiálu i vícero vrstev
Základem každé kvalitní nádrže na naftu je pochopitelně samotný úložný prostor. U moderních nádrží je tvořený specializovanou plastovou slitinou, která se vyznačuje vysokou tvrdostí a zároveň i ohromnou chemickou odolností. Paliva jsou totiž poměrně agresivními látkami, a proto je nutné, aby materiál dokázal odolat jejich dlouhodobému vlivu.
Vícero vrstev je potom dokonalým způsobem, jak udržet palivo v bezpečí. Zaprvé je vícero vrstev prevencí proti úniku paliva při poškození svrchní vrstvy a mimo toho dokáže také stabilizovat mnohem příjemnější prostředí pro paliva i pod vlivem přímého slunečního zařízení.
Dokonalá kontrola průtoku
Úniky paliv jsou věc, které se nádržím v soukromém vlastnictví vytýká zdaleka nejčastěji. Jenže žádné úniky tady víceméně nehrozí. Celý proces průtoku paliva je kontrolován inteligentním mechanismem, na jehož konci je digitální průtokoměr. Ten dokáže kontrolovat nejen jakýkoliv únik, ale také dokonale spočítat spotřebu vozidel s přesností na koruny. Přibližná tolerance odchylky u těchto digitálních průtokoměrů je pouhých 0,5 % což při plné nádrži neudělá ani několik mililitrů.
Prodej jen pro vybrané
Dříve byl problém s tím, že se nádrže nemuseli evidovat. Dnes je to úplně naopak. U všech nádrží je evidovaný jak prodejce, tak i její majitel. To vše vede k přímé zodpovědnosti, na jejímž konci si pochopitelně všichni dávají pozor, jak s nádrží nakládají.