Auto-Moto

Natankovali jste špatné palivo? Poradíme, jak ho dostat ven!

Zdroj: unsplash.com

Natankování špatného paliva není vůbec výjimečný jev. Divili byste se, kolik řidičů se splete a do nádrže pustí něco úplně jiného, nežli na co jejich vozidlo jezdí. Stává se tak například tehdy, kdy řidič změní služební vozidlo za osobní nebo jednoduše při tankování je myšlenkami někde úplně jinde a sáhne po špatné pistoli. Nejčastější variantou je natankování benzínu do auta, které jezdí na naftu – natankovat naftu do benzínového auta nejde, protože naftové pistole jsou větší.

Když se vám to prostě nepovede…

Stát se to může komukoli, dokonce i vám. Stačí vteřina nepozornosti a najednou zjistíte, že do svého autíčka tankujete něco úplně jiného. A sakra, to vám určitě proběhne hlavou, vzápětí se přidají otázky, co si teď počnete s touhle šlamastikou. Možností, jak situaci zachránit nebo případně vyřešit, je hned několik.

Jde to zachránit?

Určitě vám hlavou probleskne otázka, jestli se dá situace ještě zachránit, když si uvědomíte, že jste do auta strčili nevhodnou pistoli. Zachránit se to dá pouze v případě, kdy vám tenhle přehmat dojde včas. Natankujete-li do nádrže například jen čtvrtinu paliva, můžete jej dotankovat správným palivem a situace by měla být v pořádku.

Hlavně nestartujte!

Ouvej, tentokrát jste svému autíčku dopřáli a nechali mu nádrž natankovat až do plna. V takovém případě situaci sami nezachráníte, důležité ale je, abyste auto v žádném případě nenastartovali. Pokud nenastartujete, nebudete muset do servisu, neboť se špatné palivo nedostane do palivového potrubí. V případě, kdy byste nastartovali, nezbývá nic jiného, nežli auto odstavit, zavolat odtahovku a nechat se jednoduše odtáhnout.

Jak dostanete palivo pryč?

Možnosti jsou dvě: buď tento úkol necháte na profesionálech, nebo si jej vypustíte sami. Připravte si na to hadičku a nádrž na naftu, nebo zkrátka jakoukoli nádrž na podobný typ paliva, která je bezpečná a lze v ní kapalinu uchovávat. Následně strčte hadičku do nádrže, natáhněte palivo a za pomoci podtlaku postupně vypouštějte.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top