Bydlení

Nebaví vás uklízet? Známe tipy, které vám úklid usnadní!

vysavač
pixabay.com

Úklid nepatří zrovna mezi nejoblíbenější aktivity, kterým bychom se chtěli dobrovolně věnovat více, nežli je opravdu nutné. Nejedna hospodyňka by nám dala určitě za pravdu, že uklízení domácnosti je sice nebaví, ale je zkrátka čas od času potřeba. Možná i vy patříte k lidem, které uklízení příliš nebaví, naopak je pro vás přítěží. A víte co? My pro vás máme zajímavé tipy, které vám neoblíbený úklid usnadní!

Nenechávejte to dojít do extrémů

Hned na začátek máme jeden opravdu jednoduchý tip: nenechávejte nepořádek u vás doma dojít do extrémů. Čím déle budete úklid odkládat, tím více nepořádku se vám doma nastřádá a tím déle vám bude úklid domácnosti trvat. Pravidelnost je v tomto případě největším pomocníkem!

Jděte na to postupně

Když se rozhodnete uklízet, jděte na to systematicky. Mnoho lidí dělá tu chybu, že přechází z místnosti do místnosti, všude udělají něco, ale nikde nic pořádně. A to je špatně. Když už uklízet, tak pořádně a postupně. Začněte v jedné místnosti a postupujte pomalu dál, nepřebíhejte odněkud nikam. Raději se trochu zdržte na jednom místě, ale odcházejte odtamtud s pocitem, že máte vše hotovo a nemusíte se vracet.

Mějte po ruce pomocníky

Aby byl úklid ještě o něco jednodušší, nebuďte na něj sami. Pokud máte děti, neváhejte je zapojit, není nad to vést ratolesti k povinnostem už od útlého věku. Velice oblíbené jsou také nejrůznější vychytávky, třeba robotické vysavače si hospodyňky velmi chválí, protože obstarají práci za ně. Stejně jako vám s mytím nádobí pomáhá myčka a s praním prádlem pračka, s vysáváním vám může pomoci vysavač.

Udělejte si to příjemné

Uklízet se musí, o tom se nemusíme dohadovat. A když už musíte uklízet, udělejte si to příjemné. Někoho baví při uklízení poslouchat hudbu, klidně i pořádně nahlas. Jiný si zase rád pustí nějaký pěkný film nebo seriál. Zkuste si najít něco, co vás během úklidu odreaguje a uvidíte, že vám to rázem půjde mnohem více od ruky.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top