Kariéra

Nedostatek zaměstnanců ve firmě: Slyšeli jste o Režimu Ukrajina?

pixabay.com

Převážně zaměstnavatelé a pracovníci na personálních odděleních pravidelně sledují novinky týkající se nezaměstnanosti u nás a v Evropě. Pokud i vy občas nějakou tu statistiku zahlédnete nebo jednoduše sledujete pravidelné dění, nemohla vám uniknout informace o rekordně nízké nezaměstnanosti u nás. Tento fakt představuje problém pro zaměstnavatele, kteří nemohou sehnat kvalifikované pracovníky na své volné pracovní pozice a ty pak zůstávají neobsazené.

Celorepublikový projekt podporovaný státem

Situace, kterou jsme vám výše nastínili, dokáže velmi zkomplikovat fungování celé společnosti a nabourat plán, který byl stanoven tak, aby společnost prosperovala. Řešení se nabízí v podobě zaměstnávání zahraničních pracovníků, momentálně máme konkrétně na mysli pracovníky z Ukrajiny. V rámci projektu Režim Ukrajina, který je podporovaný Ministerstvem zahraničí, Ministerstvem vnitra a Hospodářskou komorou České republiky, je napomáháno zaměstnávání ukrajinských uchazečů v českých společnostech a tím i fungování a plnění stanovených cílů společností.

Jak zaměstnat cizince?

Je zcela jasné, že zaměstnání cizinců není tak jednoduché a to z mnoha důvodů, ať už se jedná o výběr pracovníků, jejich přípravu nebo o zajištění pracovního pobytu. V tomto případě je zcela nejlepší variantou kontaktovat specializovanou personální agenturu, která se o vše postará a poskytne vám potřebné poradenství. Abyste se mohli do projektu přihlásit, musíte na začátku splnit základní čtyři kritéria. Je potřeba, aby byla vaše obchodní činnost dlouhá minimálně dva roky. Dále musíte zaměstnávat minimálně šest zaměstnanců na hlavní pracovní poměr, být bez dluhu u FU a ČSSZ a mít podanou ohlášku o volném pracovním místě na ÚP 30 dnů. S veškerými detaily a podrobnostmi vám pomohou specialisté v této oblasti.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top