Tech

Nejlepší způsoby čištění zanešených kovových materiálů

unsplash.com


Ať už jste sběratelé pokladů, děláme ve strojírenství, nebo jenom najdete nějakou z pozůstalosti, tak jednou za čas můžete potřebovat opravdu efektivní čištěné zanešených kovů. Kovové povrchy jsou v mnoha ohledech dost speciální, protože potřebují často specifický typ čištění. Ačkoliv se označují jako kovové, mohou být z více kujného materiálu, který může být lehce poškoditelný. To tak může eliminovat mnohé druhy čištění, které by je výrazně poškodily.

Jak čistit opravdu velice odolné materiály?

Jenže zároveň tady máme materiály, které jsou extrémně odolné. Příkladem mohou být různé typy kalené oceli, která může chytit nečistoty a rez, ale přitom jen zřídkakdy ztratí svoji odolnost a vlastnosti. Pro takové typy kovů je jednou z nejlepších metod hrubé čištění. Nejdříve by mělo dojít k očištění povrchu od všeho, co jde dostat pryč rukou.

Tedy pomocí kartáčů a podobných nástrojů. Poté se dají používat brusné papíry určené pro leštění a renovací povrchů, nebo je také velice oblíbenou metodou takzvané pískování. Při něm jsou na předmět vstřikovány ostrá křemičitá zrnka písku ve vysoké rychlosti, díky čemuž odstraňují odolné nečistoty.

Ultrazvukové čističky pro citlivější materiály

Jenže u materiálů, kde hrozí poškrábání a poničení mechanickými metodami čištění, je celý proces složitější. Nejlepší možnou odpovědí na něj tak budou ultrazvukové čističky. Jedná se o velice kvalitní moderní technologii, která jako by se narodila přímo k obrábění a čištění citlivých materiálů.

Nejsou zde totiž žádné mechanické procesy. Vše se řeší pouze za pomoci chemické emulze, která je aktivovaná ultrazvukovými vlnami. Bezpečnost celé ultrazvukové čističky navíc umocňuje i ten fakt, že jsou emulze specializovány na konkrétní materiály, díky čemuž jsou i chemicky ochráněny.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top