Bydlení

Nemovitosti, které jsou v Praze dlouhodobě nedostatkové

unsplash.com

Nedostatek nemovitostí se pomalu začíná projevovat víceméně všude v civilizovaném světě. Lidé totiž mají stále větší tendenci odcházet z vesnic a usedlostí, načež se snaží dostat do mnohem komplexnějších a pohostinnějších měst.

V mnoha městech tak může v některých ohledech vznikat ohromný přetlak na realitním trhu, který jednoznačně vyústí v převýšení poptávky přes nabídku. Pro realitní trh je taková situace jedině dobře. Jenže se může tento nedostatek určitých nemovitostí projevovat i velice negativně v lidské sféře života.

Dostupné kanceláře jsou problém

Praha je v České republice pochopitelně to nejlepší místo, kde můžete založit a rozvinout svoje podnikání. O tom rozhodně není řeč. Je tady konkurenčně i finančně velice silné prostředí jak v domácích společnostech, tak i v rámci zahraničních firem. Přitom všem je ale problém najít na takovém místě kancelář, která je za dostupné peníze.

Většina kancelářských prostorů na zónách, kde se stále kříží kompromis mezi cenou a lukrativností prostředí, je totiž zaplacená a obsazená na ohromné roky dopředu. Přitom výstavba nových kancelářských komplexů většinou znamená opravdu vysoké nájmy, které jsou pro mnohé firmy nerealizovatelné.

Problém s dostupnými byty v Praze

Další problém, která je v Praze dlouhodobě řešený, je nedostatek kvalitního bydlení v dostupných bytech. Není problém najít bydlení jako takové, ale většinou se nejedná o nájmy, ale o koupě bytů v drahých rezidenčních sídlech. Přitom činžovní domy Praha eviduje ve všech částech v opravdu velkém počtu. Problémem je ale jejich dlouhodobé obydlení, nebo v okrajových oblastech i mnohdy fakt, že jsou zastaralé a rekonstrukce by stála větší peníze, než majitelé chtějí investovat. Zároveň jsou ale činžovní domy Praha výbornou investiční možností.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top