Kariéra

Nezapomínejte v betonu na kari sítě

stavba
pixabay.com

Na betonové plochy můžete narazit v podstatě u jakékoliv stavby, ať už bude rodinného typu nebo toho komerčního. Při realizaci musíte dávat pozor na dodržení odpovídajících zásad při vylévání betonu, ale také jeho správného složení podle toho, k čemu bude daná plocha sloužit. Zároveň byste neměli opomíjet na jednu z nejdůležitějších částí, kterou je ta zpevňující.

Jsou to kari sítě, bez nichž by neměly vznikat žádné betonové desky a plochy v odpovídající tloušťce. A právě na tento hutní materiál se zaměříme v tomto článku. Pokud se totiž vydáte na jejich nákup zjistíte, že máte celkem na výběr.

Kari sítě patřičných rozměrů

Kari sítě jsou velice často označovány jako sítě do betonu kari. V obou případech jde o jeden a ten samý produkt. Jeho výsledná podoba se však může lišit na základě nejrůznějších parametrů. Jsou to jmenovité rozměry udávané v milimetrech, jež se pro vás stanou takovým odrazovým můstkem.

Odlišnosti naleznete především v průměru podélného a příčného drátu, rozteči a v neposlední řadě i v celkové délce a šířce kari sítě. Na otázku, jakou zvolit kari síť vám obvykle odpoví informace nacházející se v příslušném stavebním projektu dané stavby. Těmito údaji se řiďte za každou cenu, protože správné rozměry tohoto hutního materiálu ve výsledku korespondují i s odpovídající pevností následné betonové plochy a její celkovou životností. Rozhodně nikdy nepoddimenzujte tyto parametry.

Kvalitní kari sítě

Jestliže chcete mít jistotu, že pořizujete kari sítě té odpovídající kvality a požadovaných vlastností, zaměřujte se na produkty, jež souvisí s patřičnou normou. V tomto případě by to měl být žebírkový drát V5OOA dle normy ČSN 42O139 a DIN 488. Pak budete mít jistotu, že vám prodejce nabízí to, co skutečně hledáte. Najděte si dodavatele, jež vám kromě kvality předloží i zajímavou cenu.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top