Průmysl

Ocelové profily nabývající mnoha podob

Pokud se rozhodujete, jaký stavební materiál použít pro pevnou konstrukci, máte samozřejmě na výběr. Jestliže tíhnete k přírodním materiálu, určitě zvolíte dřevo. Pokud ovšem dáváte přednost pevnosti, odolnosti, bytelnosti a dlouhé životnosti, osloví vás ocelové profily. Hutní materiál, který je do jisté míry tvárný, protože ho za pomoci vhodných nástrojů můžete zkracovat a následně svařovat.

Jak vypadají ocelové profily?

Když se řekne ocelové profily, můžete si představit ledacos. Jednou z možností je profilová ocel nabývající podoby tyče. Ta je skvělým a užitečným pomocníkem při realizaci ocelových konstrukcí. Takové tyče se od sebe liší primárně svým průřezem. Ten může mít tvar písmene T nebo L. Výjimkou nejsou ani tyče kruhové, ploché a čtvercové.

Setkat se můžete i s tak trochu jinými a masivnějšími ocelovými profily. Jsou to ocelové nosníky, které cílí na vysokou pevnost a nosnost. Pro větší stavby jsou jako dělané. I v jejich případě se bavíme o tyčích, jen v trochu odlišném průřezu. Ten nabývá podoba I, IPE, U, UPE, HEA a HEB. I v tomto případě se lze zmínit o možnosti relativně snadného dělení a svařování ocelového materiálu.

Vsaďte na kvalitní hutní materiál

Když už se pustíte do výběru ocelových produktů, nezapomeňte se zaměřit na ty hlavní věci. Je to primárně kvalita oceli, která je dána příslušnými normami. Právě z těchto důvodů volte normované ocelové profily, u nichž máte záruku požadovaných technických vlastností a parametrů. Ideálně, když se obrátíte na dodavatele, který vám kromě jiného nabídne i ostatní produkty ze segmentu hutního materiálu. Typickým příkladem jsou tyče, plechy, jakly, trubky a ostatní. Pokud k tomu nabídne ještě dopravu na místo určení a zaříznutí na předem stanovené rozměry, máte vyhráno. S takovým subjektem se rozhodně vyplatí spolupracovat.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top