Bydlení

Ochraňte vybavení bytu před nepoctivými nájemníky. Pár rád, jak to udělat opravdu efektivně!

pexels.com

Nepoctivý nájemník je postrachem naprosté většiny pronajímatelů. Během jednoho měsíce totiž můžete přijít o veškeré výdělky a ze své kapsy ještě doplácet zničený majetek v nemovitosti. Proti tomu ale existuje několik jednoduchých způsobů, jak se ochránit. Dnes si některé povíme!

Nepodceňujte kvalitní inventarizaci majetku

Kdykoliv se k vám do bytu dostává nový nájemník, nebo jej naopak starý opouští, tak byste měli zařídit kvalitní inventarizaci majetku. Je to vesměs velice jednoduché. Často se to dělá buď pomocí formulářového inventáře, nebo takzvaného přebíracího formuláře. V něm se evidují veškeré věci, které v bytě při předání jsou a patří k němu.

Takže spotřebiče, nábytek či kuchyňská linka. Patří sem ale také stavy instalovaných elektroměrů, vodoměru a plynoměrů. Jakmile máte v ruce kvalitní inventář, tak je pro vás mnohem jednodušší vysoudit a získat zpátky náhradu poškozeného majetku. Bez něj se pak dostáváte do mrtvého bodu v podobě „tvrzení proti tvrzení“.

Správa bytů dokáže to stejné

Další možností je správa nemovitostí. Konkrétně správa činžovních domů nebo jednotlivých bytů je služba, která je na tyto okamžiky speciálně připravena. Inventarizace je prováděna také zde a k ní patří i veškerý právní servis. Jakmile tedy dojde k obdobné situaci, tak máte nejen pojištění, ale také ušetříte spoustu času a starostí.

Součástí smlouvy, kterou při uzavírání správy nemovitostí podepisujete je rovněž odpovědnost realitní kanceláře. Jakmile tedy dojde k neplacení nájemného, nebo poškození majetku, nemusíte se bát o své peníze. Váš garantovaný příjem zůstane netknutý a o veškeré vymáhání se stará realitní kancelář. Vy jste jen informováni o problémech, ale nejste nuceni je aktivně řešit.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top