Bydlení

Máte strach o dokumentaci a účetnictví k pronajatým nemovitostem? Nechte si poradit!

pexels.com

V České republice je podnikání všeobecně ztížené o to, že se zde točí spousta informací okolo složité byrokracie. V běžném podnikatelském životě se musíte připravit na to, že vás ke všemu čekají desítky různých smluv, formulářů a papírů a mnohdy lidé stráví více času u papírování úřadům než u své práce jako takové. Součástí toho je pochopitelně i realitní trh. Mnohdy se ale vyplatí nechat si poradit. Proč a jak? To si řekneme v dnešním článku.

Zákony se neustále mění a platí povinnost archivace

Zákony se neustále mění, což je jedním z největších problémů v rámci realitního trhu. Jakákoliv nájemní smlouva napsaná před několika lety už podle dnešních měřítek nemusí být úplně korektní a platná, což do značné míry znemožňuje tvorbu šablona pro dlouhodobé využití.

Pokud pracujete v realitách, tak je pochopitelně vaší nutnou povinností informovat se samostatně o všech zákonech a pravidlech. Zároveň nesmíte zapomenout na to, že v rámci kontroly z finančního nebo živnostenského úřadu jste povinni předložit účetnictví a agendu až pět let zpětně. Pět let a den navíc už není vaší povinností.

Správa činžovních domů a účetní vám pomohou

Pokud jste nejistí a chcete mít proto vše plně pod kontrolou, tak je správné obrátit se na profesionály. Jednou možností je účetní, které můžete odesílat veškeré dokumenty spojené s nemovitostmi a ta se postará o evidenci a propočet financí.

Oproti tomu správa činžovních domů a dalších nemovitostí je úplně opačný příklad. Tady se nestaráte už ani o odesílání jakýchkoliv dokumentů, protože za vás veškeré dokumenty a smlouvy vystavuje realitní kancelář. To je pochopitelně spojeno také s tím, že se rovnou realitní kancelář v rámci této služby stará o kompletní archivaci agendy a propočet účetnictví včetně daňových odvodů.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top