Kariéra

Originálním, nebo alternativní toner? Jak se dané možnosti liší?

tonery
pixabay.com

Když vám dojde barva v tiskárně, berete jako naprostou samozřejmost to, že si koupíte novou. Tu vyměníte a následně můžete tisknout opět bez problémů. Při výběru se jistě setkáte s tím, že některé tonery jsou označení jako originální a jiné jsou označení jako alternativní. A jak se liší?

Cena

Určitě ten hlavní důvod, proč se lidé o druhou kategorii náplní tak aktivně zajímají. Pokud jde o jejich cenu, tak se může lišit i o desítky procent. A to je už celkem dobrý argument, proč nevzít originál, ale koupit si třeba alternativní levné tonery Epson. Zvláště tam, kde se tiskne celkem hodně, už může být daný cenový rozdíl poměrně dost znát. Alternativa je jasná volba u firem i v řadě domácností.

Kvalita tisku

Nutno říci, že tu můžeme označit jako v podstatě srovnatelnou. Možná zde jsou určité rozdíly, ale zase ne nějak markantní. Na tisk běžných dokumentů je v podstatě jedno, jakou barvu použijete. Navíc nemusí nutně záležet jenom na dané náplni, jelikož vliv může mít i řada dalších věcí, jako:

  • Nastavení tiskárny
  • Typ tiskárny
  • Kvalita papíru

Výrobce

Tady je to celkem jasné. Když se podíváme na alternativu, tak ji může vyrábět v podstatě jakákoliv firma na světě. U originálů probíhá produkce u stejného výrobce, jako byla vyrobena vaše tiskárna. Jde tak třeba o kvalitní tonery Brother, nebo náplně od jiných známých výrobců, kterých je celkem dost. Jejich náplně je možné poznat poměrně snadno, a to mimo jiné i proto, že na nich nechybí jejich logo.

Kompatibilita s tiskárnou

Je jedno, jakou náplň budete používat. V obou případech máte jistotu toho, že ta správně vybraná bude do vaší tiskárny pasovat, stejně jako zde máte také jistotu toho, že ji tiskárna dokáže načíst a tedy že nebude žádný problém ani s následným tiskem. Ani v tomto ohledu tedy není nutné míti jakékoliv konkrétní obavy z výběru v obou kategoriích.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top