Bydlení

Paleta a její jakostní třídy

euro palety
pixabay.com

S paletou přišel do styku pravděpodobně každý z nás. Dřevěný produkt, který slouží primárně k přepravě a skladování nejrůznějšího sortimentu a věcí. Věděli jste ale, že paleta je vyráběna hned v několika velikostech a provedení s odlišným účelem užití?

Nutno podotknout, že největší upotřebení nachází primárně EURO palety. Jejich standardizovaným rozměrem je velikost 800 x 1 200 mm. Zároveň musí tento dřevěný prvek odpovídat i náležitým standardům, aby jej šlo využít například při přepravě zboží do zahraničí.

Víte ale, že paleta je spojena také s jakostními třídami? Pokud ne, tak se začtěte do následujících řádků.

Výroba palet a jakostní třídy

Dnes máte možnost zakoupit nejenom nové EURO palety, ale i ty opotřebované. Mnohdy vám jednoduše stačí v závislosti na tom, k čemu je upotřebíte. A právě v tomto směru se lze setkat s trojím dělením výsledné jakosti.

Výroba palet, respektive jejich prodej pak může vypadat nějak následovně:

  • Jakostní třída A – palety světlé barvy, které nejeví žádné známky opotřebení a jsou nové
  • Jakostní třída B – palety tmavší barvy, u nichž lze zpozorovat viditelné vady
  • Jakostní třída C – částečně poškozené palety, jež vám neposkytnou plnohodnotné vlastnosti, ať už jde o vzhled nebo celkovou nosnost

Každá výše uvedenápaleta se hodí do jiné oblasti. Například jakostní třída A splňuje všechny požadované normy a své užití najde i při náročném skladování potravinářského zboží. Naopak jakostní třídu C byste určitě neměli volit při přepravě těžšího zboží, protože by mohlo dojít k její deformaci.

Profesionální výroba palet

Chcete-li se domoci té nejvyšší kvality palet, využívejte pouze zkušené výrobce v této oblasti. Ti by měli být schopni nejenom palety vyrobit, ale také opravit a umožnit vám její následné používání. Mnohdy je tento krok výhodnější, než nákup nové palety.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top