Bydlení

Paleta je něco více, než jenom skládačka ze dřeva

palety
pixabay.com

Palety představují produkty, jimž jen málokdo věnuje více pozornosti. Jde o výrobky zhotovené ze dřeva sloužící k přepravě nebo uskladnění nejrůznějšího sortimentu. Tam fantazie většiny lidí pravděpodobně končí. Jenže, palety nejsou pouze o dopravě, skladování a jim podobných činnostech.

Využití palet je mnohem širší a pestřejší. Například kolem rodinného domu vás může napadnout hned několik situací. Podklad pro dřevo, provizorní schody či ohrazení nějakého prostoru. Je toho určitě více, než dost. Pakliže však chcete myslet i trochu na design a kvalitu provedení, máme pro vás další přínosné tipy.

Co takhle využít palety v oblasti nábytku? Ano, neděláme si legraci, ba naopak. Dnes máte šanci narazit na tento styl užití v mnohých návrhářských magazínech.

Paleta jako kus nábytku

Základem všeho by měl být jistě kvalitní vstupní materiál. Tím máme na mysli palety ideálně normovaných rozměrů, což je ostatně základem u jakéhokoliv výrobce těchto produktů. Dále k tomu potřebujete svůj vlastní um, šikovnost a základní nářadí. Pakliže ani jedním z toho nedisponujete, můžete se obrátit na specializovanou firmu zabývající se touto činností.

Paleta může posloužit jako základní stavební prvek pro obývací pohovku, křeslo, ale také jídelní židli, stůl, postel, lehátko a mnohé jiné kusy nábytku. Samozřejmě, že finální díla je dobré opatřit vhodnými potahy, polštáři nebo dokonce nátěrem, obzvlášť při použití venku. Výsledek pak ale stojí za to.

A pokud byste palety opotřebovali a následně je už nepoužívali, firmy je od vás vykoupí a ještě vám za to dají peníze. Další alternativu představuje kupříkladu jejich opravení a následné použití. Výběr je na každém, proto nepodceňujte tento dřevěný prvek a začněte mu dávat větší váhu. Kreativitě se meze nekladou.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top