Bydlení

Peletová kamna, jako zdroj úsporného vytápění

Náklady spojené s vytápěním nemovitosti jsou v dnešní době tématem číslo jedna. A není se čemu divit. Zdražující plyn a elektřina se postaraly o to, že lidé vymýšlí, čím přes zimu topit. Jednou z možných variant jsou peletová kamna. Jejich popularita v posledních letech neustále stoupá. Nyní to platí dvojnásob. Tento topný prvek toho přináší více než dost.

Úsporná peletová kamna

V první řadě je zapotřebí se zmínit o úspornosti peletových kamen. Topit v nich budete peletami, které vznikají ze směsi natě, pleva, slámy a pilin. Obecně lze říci, že peletová kamna mají poměrně vysokou účinnost, která mnohdy dosahuje hodnoty 85 %. K tomu si připočtěte ono spalování rychle obnovitelných zdrojů a volba bude celkem jasná.

Ve prospěch peletových kamen pochopitelně můžeme zmínit i mnohé další věci. Je to například čistá práce při manipulaci s peletami. Kamna tohoto typu produkují velice malé množství emisí a jde o čistý spalovaný materiál. Z toho plyne i jednoduchá a čistá údržba. Rozhodně se u toho nezašpiníte tak, jako kdybyste čistili klasická krbová kamna. Peletová kamna zároveň poskytují vysokou míru bezpečnosti při hoření. Když pak přihlédnete k dostupným cenám pelet oproti jiným komoditám, asi nebudete příliš dlouho váhat.

Peletová kamna moderního vzhledu

Pod pojmem peletová kamna si rozhodně nepředstavujte nevzhledný kotel. Moderní výrobky nabývají stylových vzhledů, které se hodí do libovolného interiéru. Ochuzovat se nemusíte ani o pohled do plápolajícího ohně. Přesně taková peletová kamna se stanou nepřehlédnutelnou pýchou dané místnosti. Praktické přikládání díky zásobníku nebo možnost zvolit produkt s výměníkem jsou pomyslnou třešničkou na dortu. Tak neváhejte a pořiďte si nová peletová kamna ještě dnes, dokud je můžete mít za výhodnou cenu.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top