Funny

Moderní přístroje pro měření klidového EKG

EKG neboli elektrokardiogram, to je jednu z velice důležitých měření. Týká se lidského srdce, respektive jeho správné funkčnosti. V této souvislosti nejčastěji narazíte na pojem klidové EKG. Pokud nemáte povědomí o tom, jakými přístroji se měří a co taková technika dokáže, začtěte se do následujících řádků.

Bezdrátové měření EKG

Je nepochybné, že vývoj současných zdravotnických technologií jde neustále kupředu. To se promítá také do zařízení sloužících pro měření klidového EKG. K dispozici jsou bezdrátové technologie. Pacient tak dostane krabičku připevněnou k tělu a naměřené výsledky se bezdrátové přenáší do hlavního přístroje, respektive počítače.

Tímto způsobem lze klidové EKG měřit u jakéhokoliv pacienta. Dvanáctisvodové nebo dvanáctikanálové EKG je spojeno nejenom s přesností, ale také jednoduchostí měření. Taková moderní zařízení se ovládají jediným tlačítkem. Získat lze unikátní digitální filtrace křivek, různé formáty záznamu a také zobrazení. Lékař pak požadované výsledky uvidí nejenom na hlavní monitoru, ale může si je také vytisknout.

V tomto směru mají zelenou mobilní přístroje, které jsou umístěny na převozné vozíku. Hlavní zařízení, sondy, tiskárna, zkrátka vše, co lze snadno a rychle přesunout k pacientovi, u něhož se bude měřit klidové EKG.

Klidové a zátěžové EKG

Stejně, jako existují zařízení pro klidové EKG, dostupné jsou také modely pro zátěžové EKG. Jak už prozrazuje název, měření elektrokardiogramu je prováděno při fyzické zátěži. V každém případě se jedná o profesionální techniku, která na poli zdravotnictví nezná obdob a jde svým vývojem neustále kupředu. A to je dobře. Navíc měření klidového EKG není žádnou bolestivou záležitostí, takže pokud na něj půjdete, určitě se nebojte. Vše je realizováno ve vašem klidu a bez vašeho přičinění.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top