Bydlení

Plech, jak ho neznáte

Plechy jsou celkem populárním hutním materiálem. Mnozí si však pod tímto výrazem představí jen jednu podobu ocelového produktu. Přitom plech jich má více než dost. Možná i díky tomu je to ryze univerzální materiál s bohatým využitím jak v domácím, tak v komerčním prostředí. Zjistěte, jaké druhy plechů si můžete pořídit.

Plechy válcované za tepla a za studena

Pakliže bychom měli představit jednotlivé plechy, je třeba to provést od úplného začátku. Základem všeho jsou plechy černé válcované za studena a za tepla. Ty můžete obdržet ve standardních rozměrech. Pokud od plechů vyžaduje něco trochu více, určitě se nespokojíte s těmi slabými. Dokazuje to plech tlustý černý.

S plechy můžete samozřejmě pracovat v interiéru a v exteriéru. Chcete-li prodloužit jejich životnost a nestarat se o vnější povrch, nabízí se plechy pozinkované. Plech pozinkovaný může být dokonce tvarovaný, popřípadě dáte přednost plechu děrovanému a tahokovu. Možností je v tomto ohledu přehršel, takže se při jakékoliv práci a realizaci stavebního díla nebudete příliš omezovat.

Plech může být také na podlahu

Většina neznalých lidí si myslí, že plech je záležitostí stěn a střech. Opak je však pravdou. Plechy můžete použít také na podlahu. Důležité je pouze zvolit to správné provedení plechu. Typickým příkladem jsou silnější plechy s povrchovou úpravou rýha nebo slza. Díky této struktuře je zajištěna protiskluzová vlastnost. Takový podlahový plech využijete třeba při výrobě schodů.

Při nákupu plechů pro výrobu čehokoliv dbejte na kvalitu hutního materiálu. Zároveň myslete na to, že plech je poměrně snadno tvarovatelný, takže si ho přizpůsobíte ke svým vlastním potřebám. Jednoduše ho zastřihnete, bez problému ohnete a podobně. Nezbývá tedy než se pustit do práce s libovolným plechem, jehož povrch můžete opatřit jakoukoliv barvou.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top