Tyče, trubky, ocelové nosníky a další. Na trhu je přemíra hutního materiálu, který se vám hodí k realizaci nejrůznějších ocelových konstrukcí. Mezi oblíbené a praktické produkty patří také jakl. Tyčovina, jíž spousta stavebního podceňuje, přitom z ní uděláte spoustu věcí. Pokud vás zajímá, jak takový jakl vypadá, k čemu je dobrý a kde ho využijete, začtěte se do dalších řádků.
Jakl různého provedení
Jak už padlo v úvodu, jakl je ryze hutní materiál. Jde tedy ocel spjatou s příslušnými vlastnostmi od pevnosti, před odolnost, až po dlouhou životnost. Nejčastější podoba jaklu je čtvercová. Uzavřená svařovaná ocel je obvykle černá a liší se konkrétními parametry. Ať už je to tloušťka stěn nebo celková délka ocelového materiálu.
Pokud se rozhodnete využít jakl ke konkrétní práci, pak myslete na to, že v jeho případě máte skutečně na výběr. Nabízí se také jakly obdélníkové. Aby toho nebylo málo, pak jsou tu ještě ostatní speciální jakly, jejichž provedení má řadu podob. Od těch zhmotňujících písmeno Z, až tvar L, až po praktické T.
Základ ocelových konstrukcí
Když se tak zamyslíte nad tím, kde použít jakl, určitě vás napadne velká spousta příkladů. Nejčastěji jsou to nejrůznější konstrukce. Použít je můžete pro stavbu regálu nebo se stanou základem pro konstrukci zahradního domku a garáže. Možností je v tomto směru více než dost. U jaklu zároveň oceníte snadnou zpracovatelnost. Tento hutní materiál lze velice jednoduše zařezávat, ale také svařovat, takže docílíte požadovaného tvaru.
Při výběru dodavatel jaklů si pohlídejte, aby šlo o skutečně normovanou ocel, která bude disponovat patřičnými vlastnostmi. Příjemným benefitem se vám může stát, že si budete moci objednat i dopravu na místo určení. Nebojte se práce k ocelí a vsaďte na univerzální jakly. Ty vám přijdou vhod v mnoha situacích.
