Tech

Podle čeho vybírat kvalitní kontaktní grill? Poradíme vám!

elektro-star.cz

Výběr kvalitního kontaktního grilu není ani zdaleka tak jednoduchá věc, jak by si spousta lidí mohla na první pohled myslet. Máte na výběr ohromnou řadu grilů a každý z nich disponuje různými výhodami a nevýhodami. Pomůžeme vám i v takovém výběru najít kompromis, kde budete mít skvělý pocit z budoucí koupě.

Kontaktní grily jsou domácí spotřebiče pro všestranné užití

Nejdříve bude na místě krátké představení kontaktních grilů. Jednotlivé grily jsou specifické například možnostmi přednastavených programů, velikostmi ploch či jejich povrchovou úpravou. Všechny ale mají společný jeden rys. Jedná se o domácí spotřebiče, které mají hřející desku jak na horní, tak i na spodní straně. Oproti běžnému grilu jsou tak suroviny v grilu kontaktním ohřívány v jeden moment ze dvou stran a to znamená, že se suroviny upravují mnohem rychleji a efektivněji. Konkrétně v případě masa to například znamená, že neztrácí šťávu, a i propečený steak tak zůstane dokonale šťavnatý a připravený.

Co by kontaktnímu grilu nemělo v žádném případě chybět?

Kvalitní grily mají různé vlastnosti, ale jsou takové, které by neměly nikdy chybět. Ten první bod je samozřejmostí, ale i tak můžeme najít grily, kterým to chybí. Ideální je nepřilnavý teflonový povrch, který zabrání nejen připalování surovin, ale také přilnutí a trhání měkčích jídel. Speciální povrch se může jednoduše poškodit kovovými materiály, tak při práci s takovým grilem užívejte teflonové nebo silikonové příbory a doplňky.

Každý kontaktní gril by zároveň měl na zadní straně obsahovat odtok tuku a zásobník, kam se mohou šťávy a přebytečný tuk postupně odebírat během pečení. Bez něj by se jinak připalovaly a zůstávaly stále na vařící plotně, kde by způsobily nejen smrad, ale hlavně hořkou pachuť v jídle. Spousta dalších grilů pak například disponuje speciálními režimy vaření na panelu, které mohou ulehčit úpravu jídel.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top