Bydlení

Polyethylenové nádrže jako neodmyslitelná součást moderních technologií

destovky.cz

Jedná se o jeden z těch nejdůležitějších vynálezů, které lidstvo v rámci posledních desítek let objevilo. Polyethylen je ale zároveň také tou největší třískou v patách všech zelených aktivistů. Jedná se totiž o ten nenáviděný plast, který potkáváme na každém kroku.

Jsou z něj PET flašky, jsou z něj hračky, nebo i komponenty do elektroniky a automobilů. Mimo toho všeho ale rozhodně má i užití, kde jsou jeho nenáviděné vlastnosti tou největší předností. A to především v průmyslu a službách, kde může fungovat jako dokonalý materiál pro celou řadu druhů nádrží.

Odolnost, se kterou se dříve nepočítalo

Dříve bylo specifické to, že se na jednotlivé druhy nádrží podle toho, co měly do budoucna obsahovat používala celá řada materiálů. Většinou se jednalo o kovy o různém složení, nebo s různými příměsi, které mohli limitovat chemickou reaktivitu nádrží s jejích náplní a okolím.

V tomto ohledu jsou polyethylenové nádrže ale opravdu extrémním krokem kupředu. Chemická stálost tohoto materiálu je až neuvěřitelná. Díky tomu tak můžeme nádrže z jednoho jediného materiálu používat pro víceméně většinu paliv a zdrojů, které v moderním světě najdeme. A to od nafty, přes benzín až po žíraviny a těkavé látky.

I fyzikální odolnost ale stojí to

Plast je mimo toho dokonce velice hutný a pružný. To znamená, že vedle svojí chemické stability je také ideálním adeptem na to, aby dokázal vydržet přetlak a nárazy i o vysoké energii. Proto se polyethylenové nádrže užívají také jako podzemní rezervoáry pro vodu. A to především jako retenční nádrže pro domácnosti i společnosti. Uživatelé se totiž nemusí rozhodně bát jejich umístění do země. Chemicky si dokáží i s tímto nehostinným prostředím poradit bez potíží, přičemž ale zároveň disponují i dostatečnou fyzickou odolností.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top