Bydlení

Pořiďte si do koupelny stylové umyvadlo s moderní baterií. Nezapomeňte na příslušenství

V žádné koupelně samozřejmě nemůže chybět prostor, kde provádíme ráno hygienu. Také v průběhu dne k umyvadlu často chodíme, myjeme si ruce, čistíme si zuby a tak dále. Určitě je fajn mít v moderní koupelně také moderně řešená umyvadla. Mezi velmi populární patří třeba umyvadla na desku. To doplníte o nějakou stylovou baterii a samozřejmě nezapomeňte na příslušenství, abyste měli vše pěkně při ruce.

U umyvadla musí být ergonomie

Jak jsme již řekli, moderní jsou umyvadla na desku. Tam mohou být nejen v klasickém keramickém provedení, ale také třeba z přírodního kamene nebo skleněná. Je na vás, jaký styl se vám více líbí. Umyvadlo by samozřejmě mělo být umístěno ve správné výšce, aby byla zajištěna maximální ergonomie při mytí rukou. Je vhodné tuto výšku v rámci normy uzpůsobit také s ohledem na to, jakého vzrůstu jsou dospělé osoby v domácnosti. Pokud jde o baterii k umyvadlu, potom můžete zvolit třeba: 

  • Baterie stojánkové
  • Baterie k montáži pod omítku

Stojánkové baterie se hodí třeba k již zmiňovaným umyvadlům na desku. Na druhou stranu u klasického umyvadla může přijít vhod vodovodní baterie montovaná pod omítku. Ta totiž přináší úsporu místa. Ale samozřejmě je zde celá řada dalších baterií, včetně specialitjako baterií bezdotykových, tlačných ventilů nebo baterií termostatických.

Příslušenství je u umyvadla také důležité

Není to jenom o ergonomii umyvadla jako takového, kde zvolíme instalaci vhodného umyvadla a ergonomické baterie, ale také o tom, abychom měli vše při ruce. Tím máme na mysli třeba držák na ručníky, který by měl být někde poblíž, abychom nemuseli jít s mokrýma rukama třeba přes celou koupelnu. Dobře si proto rozmyslete umístění takového držáku.

Součástí každého umyvadla je také sifon. Pokud zatoužíte po umyvadlu na desku, zpravidla budete potřebovat sifon umyvadlový v nerezu, protože je viditelný. Je tak vlastně dalším designovým prvkem pod deskou. V případě umístění umyvadla na skříňce, můžete samozřejmě použít klasický levnější plastový sifon.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top