Bydlení

Život v zahraničí: na co se připravit?

zdroj: pixabay.com

Život v zahraničí je obrovské lákadlo a zároveň neskutečná výhra. Pro někoho je to splněný sen, vyzkoušet si život někde jinde, v naprosto odlišných podmínkách, v jiné zemi i v jiném státě. No zkrátka dobrodružství, kterému mnoho lidí neokáže říci ne. Pokud chcete vyzkoušet život za hranicemi, pak byste měli vědět, na co se musíte připravit a co je potřeba zařídit před vaším odjezdem.

Myslete na pojištění

Pojištění je jedna z prvních věcí, na které musíte myslet a které je potřeba vyřešit. Pokud víte, že odjíždíte na dlouhou dobu, musíte zajít na svou pojišťovnu a odhlásit se u ní z placené zdravotního pojištění – týká se to pobytu delšího než 6 měsíců bez přerušení. Pozor na to, že přechod z domácího pojištění na zahraniční by měl být plynulý, to znamená, že byste bez pojištění neměli být ani jeden jediný den.

Zkontrolujte doklady

Jste si jistí, že všechny vaše doklady mají dostatečně dlouhou platnost? Vyhněte se problémům a komplikacím a s dostatečným předstihem zkontrolujte všechny své potřebné doklady, případně si zajistěte kopie důležitých dokumentů – rodného listu, oddacího listu, dokladu o vzdělání a podobně, zkrátka toho, co byste mohli potřebovat.

Vytvořte si datovou schránku

Díky datové schránce budete moci zůstat v pohodlném spojení s českými úřady. Elektronickou formou dnes můžete podávat veškerá přiznání nebo jiná podání, což se hodí především podnikatelům, kteří tak budou moci podat daňové přiznání pomocí datové schránky.

Zajistěte bydlení

Co s bydlením, které máte třeba ve svém vlastním pronájmu? Nechat nemovitost bez dozoru, jen tak ladem skladem, určitě není dobrý nápad. Existujte možnost správa bytů a domů, kdy se o vaši nemovitost postará realitní kancelář.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top