Bydlení

Jak zabezpečit domácnost před dlouhodobou nepřítomností?

zdroj: pixabay.com

Odjíždíte na delší dobu mimo republiku a přemýšlíte, jak zabezpečit svou domácnost před nezvanými hosty, kteří by mohli směle využít vaší nepřítomnosti? Je jasné, že zde nechcete nechat svůj byt či dům jen tak bez pozornosti, zatímco budete třeba i několik měsíců, nebo klidně ještě déle, za hranicemi, protože nikdy nevíte, kdo bude brát vaši nepřítomnost jako pozvánku k vám domů.

Požádejte někoho z rodiny

Jednou z možností je požádat někoho z rodiny, aby se vám o nemovitost postaral. Buď tam může pravidelně docházet, větrat, zalévat květiny a postarat se o to, že to bude vypadat, že jste nikdy neodjeli, nebo v ní může bydlet po dobu, po kterou vy nebudete doma. Nabízí se to jako skvělé řešení, kterým můžete zabít hned dvě mouchy jednou ranou – vy budete spokojeni, že nemovitost není bez pozornosti a dotyčný může získat přechodně, byť třeba i na několik měsíců, střechu nad hlavou.

Pronajměte ji

Další možností je nemovitost pronajmout. V závislosti na době vašeho pobytu mimo republiku můžete potencionálním zájemcům nabídnout krátkodobý, střednědobý nebo dlouhodobý pronájem. Nutno ale dodat, že s pronájmem je spojena řada povinností a náležitostí, které mohou být zdlouhavé a nudné.

Nemusíte na to být sami

Pokud vás odradila představa papírování a vyřizování, ještě chvilku počkejte. Existuje možnost, která by tohle všechno vyřešila a to v podstatě za vás. Správa nemovitostí je stále žádanější služba, která nabízí starost o nemovitost v době nepřítomnosti, nebo zkrátka kdykoli, kdy sice nemovitost vlastníte, ale nechcete, nebo třeba nemáte čas se o ni starat. Divize Správy převezme starost o nemovitost za vás, sežene nájemníky, se kterými bude v kontaktu, postará se o přepis, energie a další náležitosti a bude samozřejmě ve spojení i s vámi, i když třeba zrovna nebudete v České republice.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top