Bydlení

Co s nemovitostí, když budete delší dobu v zahraničí?

zdroj: pixabay.com

Dostali jste nabídku odjet na několik měsíců nebo třeba i let mimo Českou republiku a máte tak možnost vyzkoušet si život v jiné zemi? Pro mnoho lidí je přesně tohle splněným snem, proto pokud i vás život tzv. za velkou louží láká, neměli byste váhat a už vůbec byste si tuhle příležitost neměli nechat, jak se říká, proklouznout mezi prsty.

Co s nemovitostí?

Před odjezdem za hranice, kde hodláte strávit několik měsíců, toho budete muset hodně zařídit. Mimo jiné bude jednou z vašich starostí i nemovitost – týká se samozřejmě pouze lidí, kteří mají nemovitost ve svém vlastnictví. Možná vám dělá vrásky na čele vědomí, že byste zde svou nemovitost měli nechat jen tak, ladem skladem. Přitom to takhle vůbec dopadnout nemusí. Jaké máte možnosti a jak můžete naložit s nemovitostí, kterou po dobu své nepřítomnosti nevyužijete?

Pronajměte ji

Co byste řekli na řešení, které spočívá v tom, že nemovitost pronajmete? Pokud snesete představu, že by u vás doma v době, kdy zde nebudete přítomni, žil a bydlel někdo jiný, pak je pronájem nemovitosti výborným řešením. Nutno dodat, že to má hned dvě výhody: první z nich je fakt, že nemovitost nebude prázdná, tudíž nebude chátrat a nebude zde hrozit, že ji někdo vykrade a druhou výhodou je skutečnost, že získáte pravidelný příjem.

Je s tím ale spousta starostí…

Možná jste se pro tuhle variantu nadchli, dovolíme si ale upozornit, že s pronájmem nemovitostí je řada starostí. Papírování, vyřizování, komunikace s nájemníky, případné opravy, kontroly, revize…inu je toho docela dost. Jak se o to všechno postaráte, když budete v zahraničí? Ještě než si začnete zoufat, zmíníme možnost, která by vám mohla přijít vhod: správa bytů a domů. O co jde?

Co je správa bytů a domů zač?

Jde o službu, kterou poskytuje realitní kancelář. V podstatě totiž nemovitost pronajme za vás a o všechno se postará, což se jeví jako skvělé řešení, protože se vy osobně o nic starat nemusíte. Realitní kancelář najde nájemce, všechno s nimi sepíše, bude vybírat nájem, řešit opravy, revize, zajistí kontroly, bude v kontaktu jak s vámi, tak s nájemníky.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top