Bydlení

Na stavbu pergoly ještě není pozdě!

zdroj: pixabay.com


Pergola na zahradě nabízí příjemné a ničím nerušené posezení o samotě, stejně tak jako zázemí pro chvíle, kdy si chcete s rodinou nebo přáteli ugrilovat něco dobrého na zub. Pokud jste stavbu pergoly pro letošní rok zavrhli, protože jste dospěli k názoru, že na konci srpna už to nemá smysl, spletli jste se. Na stavbu pergoly ještě není pozdě a my vám v dnešním článku poradíme, jak na to krok za krokem!

Krok první: vyberte místo

Na samotném začátku je potřeba vybrat vhodné místo, na kterém svou pergolu vybudujete. Místo by mělo být v ideálním případě rovné, pakliže rovný terén nemáte, budete jej nejdříve muset srovnat a teprve až poté se pouštět do dalšího kroku.

Krok druhý: podlaha

Podlaha v pergole může mít mnoho podob. Rozhodněte se, jestli chcete mít pergolu s kamennou podlahou, betonovou podlahou, keramickou dlažbou nebo dáte přednost podlaze ze dřeva nebo z plastu. Každá varianta má něco do sebe, své klady i zápory, proto si o každé z nich něco zjistěte, než se definitivně pro jednu z nich rozhodnete.

Krok třetí: materiál

Pergola se zpravidla staví ze dřeva, se kterým se dá krásně pracovat a vzhledem k tomu, že je to přírodní materiál, dá se i poměrně snadno opracovávat. Dřevem to ale nekončí, dalším použitým materiálem bude kamenivo na podsyp podlahy, musíte myslet i na spojovací a kotvící prvky jako hřebíky a vruty, samozřejmostí je beton pro upevnění.

Krok čtvrtý: zastřešení

Nedílnou součástí pergoly je zastřešení, díky kterému budete chráněni před sluncem i deštěm a pergolu tak budete moci využívat prakticky bez omezení. Pergola se dá zastřešit několika způsoby, nabízí se například zámkové panely, trapézové desky nebo keramické tašky.

Krok pátý: bezpečnost

Ať už se rozhodnete použít kterýkoli materiál a pro pergolu vyberete jakékoli místo na vaší zahradě, vždy pamatujte na svou bezpečnost a používejte ochranné pracovní pomůcky.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top