Bydlení

Zdědili jste nemovitost a nevíte co s ní?

zdroj: pixabay.com

Získali jste v rámci dědického řízení do svého vlastnictví nemovitost, se kterou nevíte, jak naložit? Je hned několik možností, které se doslova samy nabízí, stačí si mezi nimi jen vybrat. Pro kterou z následujících možností se rozhodnete vy?

Varianta první: nechte si nemovitost pro sebe

Pro někoho se může zdědění nemovitosti zdát jako sen, který by mu pomohl vyřešit otázku bydlení. Mít nemovitost ve svém vlastnictví je daleko lepší, nežli si nemovitost třeba jen pronajímat. Pokud tedy žijete v pronájmu a nyní máte svou vlastní nemovitost, je jedna z možností nechat si ji pro sebe a začít ji plnohodnotně využívat.

Varianta druhá: nabídněte nemovitost k pronájmu

Druhou možností je nabídnout nemovitost k pronájmu, což využijí ti, kteří již vlastní bydlení mají a stěhování v jejich případě nepřipadá v úvahu. Z pronájmu nemovitosti získáte pravidelný příjem, na druhou stranu ale počítejte s tím, že se budete muset o nemovitost starat – řešit opravy, komunikovat s nájemníky atp., proto dobře zvažte, jestli se vám do toho chce.

Varianta třetí: prodejte nemovitost

Do třetice všeho dobrého se nabízí prodej. Pokud celou věc chcete mít rychle z krku, nabídněte nemovitost k prodeji, získáte najednou celou sumu a ubydou vám starosti. Prodej nemovitosti není jen tak, i tady je potřeba brát v potaz několik nutných nařízení, ale když celým procesem projdete a nemovitost se vám podaří prodat, pak budete mít po starostech.

Varianta čtvrtá: správa bytů a domů

Čtvrtá možnost je v podstatě velmi podobná jako druhá, i v tomto případě totiž nemovitost nabídnete k pronájmu, tentokrát se ale o nic nebudete muset starat, protože využijete službu známou jako správa bytů a domů. Tuto službu poskytuje realitní kancelář a jde zde o to, že za vás nemovitost nabídne k pronájmu a bude se o vše starat, takže vy nemusíte hnout jediným prstem.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top