Pustit se do rekonstrukce může v dnešní době, kdy je k dostání mnoho pomůcek a vymožeností, opravdu každý a ani nemusí být profesionál. Mnoho lidí se v rámci úspory financí do drobnějších (někdy i do rozsáhlejších) rekonstrukcí pouští na vlastní pěst, protože co si budeme povídat – pozvat si domů odborníka rozhodně není zadarmo a taková „sranda“ se může pěkně prodražit. Pakliže se i vy chcete pustit do rekonstrukce, měli byste si na samotném začátku sestavit plán a toho se držet. Předejdete tak zmatkům i komplikacím.
Jak sestavit plán rekonstrukce?
Pokud čekáte něco složitého a technicky náročného, pak čekáte marně. Na sestavení plánu rekonstrukce vlastně nic tak složitého není. Stačí si vzít do ruky tužku a papír (pokud raději plánujete „moderně“, můžete si dělat poznámky třeba do tabletu nebo počítače) a napsat si, co všechno chcete udělat. Pakliže si se sestavením plánu rekonstrukce nevíte rady, máme pro vás menší návod, se kterým to určitě zvládnete.
Krok číslo jedna: co budeme dělat
Základem všeho je rozmyslet si, co vlastně budete v rámci rekonstrukce měnit, zlepšovat a předělávat. Napište si to jako jednotlivé body, bude-li to potřeba, můžete jednotlivé body ještě více rozvést a být konkrétnější, abyste získali obsáhlou představu, do čeho se to vlastně pouštíte.
Krok číslo dva: kolik na to máme peněz
Stanovení rozpočtu je klíčový bod, kterému byste měli věnovat dostatek pozornosti. Mnoho lidí má totiž tzv. „velké oči“ a třeba v polovině rekonstrukce zjistí, že jim došly finance. Pracujte proto se svým plánem, kde si můžete udělat poznámky, kolik ten či onen konkrétní bod bude stát a podle toho vypracujte rozpočet, kterého se snažte držet.
Krok číslo tři: buďte připraveni
Pokud se chcete pustit do rekonstrukce na vlastní triko, měli byste myslet i na svou bezpečnost a být připraveni. Mějte proto po ruce veškeré vybavení, které budete potřebovat, nepodceňujte ochranné pracovní pomůcky, které zabrání úrazu, myslete na vhodné oblečení.