Bydlení

Víte, jaké jsou dostupné typy vrat a bran?

pozemek
pixabay.com

Brány a vrata představují nedílnou součást oplocení libovolné nemovitosti rodinného i komerčního charakteru. Při pořizování takového prvku má každý určitě na výběr, jaké typy bran a vrat zvolit. V tomto směru se nejedná pouze o estetickou část brány, ale také tu praktickou. Jde o to, jakým směrem a způsobem se vrata otevírají. V níže uvedených řádcích můžete nalézt inspiraci pro nové brány a vrata.

Křídlové brány a skládací vrata

Pojďme začít dvěma oblíbenými typy bran a vrat. Tím nejznámějším provedením jsou bezpochyby křídlové brány. Jejich princip otevírání je velice jednoduchý. Dvě křídla, která se otevírají ven nebo dovnitř pozemku. Když na něco podobného máte dostatek prostoru, není co řešit. Jde o cenově atraktivní produkt.

Něčím obdobným jsou skládací vrata. Ty se dělí na více částí. Při otevírání dochází k jejich skládání, takže ve výsledku zabírají méně místa nežli křídlové brány. Tyto typy bran a vrat jsou vhodné i pro větší vjezdy, protože vždy dojde ke složení, a to může být v případě potřeby automatické.

Posuvné a teleskopické brány

Další možnost realizace přináší samonosné brány, tedy takové, které jsou zhotoveny z kvalitní konstrukce a tvoří jeden díl posouvající se v kolejnicích. Posuvné brány jsou dobré v tom, že nezabírají místo do prostoru, ale mohou odjíždět například podél plotu, tudíž ničemu nebrání.

Takové typy bran a vrat mají pochopitelně i svoji nadstavbu, a to v podobě teleskopické brány. Ta se skládá například ze dvou částí, takže při otevírání vám stačí posunout pouze jeden segment a bez problému vjede na pozemek. V případě potřeby posunete obě či více částí.

Také v podání posuvných a teleskopických bran se lze spoléhat na elektromotory, které všechnu práci při pohybu brány a vrat odvedou za vás. A to po stisknutí jediného tlačítka na dálkovém ovladači.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top