Auto-Moto

Posilovač spojky jako skvělý pomocník

Každý řidič moc dobře ví, jak obtížné je někdy řazení. Nesouvisí to jen s nedostatkem oleje v převodovce, ale také i se špatnou spojkou. Neustálé tvrdé šlapání na pedál je pro některá auta, zemědělské stroje, kamiony a další, zcela likvidační z dlouhodobého hlediska, kdy se velikou zátěží zkracuje životnost spojkového pedálu. Několik hodin za volantem a představa tohoto nezdaru nejednoho člověka dostane do nepříjemné situace. Proto si můžeme ulehčit celé řazení a šlapání posilovačem spojky, který je tím nejlepší pomocníkem, jakého jste si mohli představit.

K čemu slouží

Nemusíte být rovnou automechanikem, abyste dokázali pochopit proces, kterým posilovač spojky pomáhá ke snadnějšímu ovládání vašeho vozidla. Při průběhu sešlápnutí spojkového pedálu se setkáme se stlačeným vzduchem. Následně posilovač spojky vyvine tlak, ke kterému v této fázi dochází a snadněji se nám řadí. Mechanické působení pomocí páky a hydraulické ovládání hlavní páky způsobí tento celkový proces.

Jaký typ si vybrat

Do každého typu vozidla nemůžeme dát stejný posilovač spojky. Od toho tu jsou odborníci, kteří se prodejem těchto komponent zabývají. Nikdo učený z nebe nespadl, a proto je na místě se v této záležitosti nechat dostatečně poučit a poradit se, protože by se mohlo stát, že si špatně vyberete. Je dobré zabránit zbytečným potížím, a navíc si usnadnit řízení v dnešní moderní době, kdy skoro každý druhý jedinec vlastní automobil.

Jak poznám špatnou spojku

Kdo je správným řidičem, ten by měl poznat, že se s jeho vozidlem něco děje. Škubání, špatné přeřazování na vyšší nebo nižší rychlost, tvrdé šlapání na spojku nebo řazení nejde vůbec. Příčin může být hned několik. Málo oleje ve spojce, opotřebovaná spojka nebo nutně potřebujete posilovač spojky, protože se často pohybujete v kolonách a častým a rychlým řazením odděláváte svou spojku. Na škodu nebude včasná návštěva nejbližšího autoservisu a možnost včas zapříčinit nemilé události.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top