Kariéra

Práce v průmyslu sebou nese světlé i stinné stránky

průmysl
pixabay.com

Průmysl představuje významné výrobní odvětví nejen světového, ale i českého hospodářství. Výrobky vytvořené v průmyslových halách jsou velkými pomocníky lidem v domácnosti i práci. Zaváděny jsou v průmyslových podnicích i nejrůznější vědecké objevy a moderní technologie. Kromě toho všeho však průmysl dominuje velmi úspěšně na trhu práce a poskytuje tisíce pracovních míst lidem po celé České republice i světových zemích. Z toho důvodu mimo jiné zasáhla industrializace celou společnost.

Statistiky zaměstnanosti

Když se podíváme na statistiky z předešlých let tohoto století, tak bylo zaznamenáno v roce 2008 skoro 1,5 milionů pracovníků zaměstnaných právě v průmyslu. Co se týká celkově zaměstnanosti, přes 40% ekonomicky aktivních obyvatel je zaměstnáno právě díky průmyslu. Patří tak na špičku evropských statistik zabývajících se zaměstnaností v průmyslu v porovnání s jinými odvětvími.

Výhody a nevýhody

Být zaměstnancem ve společnosti spadající do výrobního odvětví sebou nese řadu výhod. Shledávat tyto výhody můžeme v zázemí společnosti, které bývají stabilní a zajišťují tak dobré finanční podmínky, stabilitu a pravidelný příjem, který budete mít jednoduše oficiálně černé na bílém. Samozřejmostí bývají příplatky za přesčasy, práci o víkend nebo o svátek, či noční směnu.

Nevýhody však můžeme shledávat právě v směnách, kterým se mnohokrát opravdu nevyhnete, v nařízených přesčasech, tvrdých pracovních podmínkách nebo nutnosti zvýšené pozornosti a ochrany. Protože se častokrát jedná o vykonávání rizikových činností, povinností každého zaměstnance je nosit přidělené pracovní oděvy, obuv a ochranné pomůcky včetně reflexních vest kvůli lepší viditelnosti. Ačkoliv to však někomu může přijít jako otrava a možná zbytečnost, již mnohokrát ochranné pomůcky a potřebné pracovní oděvy zachránily pracovníka před nepěkným zraněním.

Každá práce má svá pro i proti a záleží na každém z nás individuálně, co převažuje.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top