Kariéra

Pracovníci z Ukrajiny mohou být jistotou

zdroj: pixabay.com

V rámci řemeslnické krize v České republice přibývá vládních i soukromých projektů, které mají za úkol integrovat zahraniční pracovníky do České republiky. Jedním z těch známých a zároveň úspěšných je Režim Ukrajina. Ukrajina jako zdroj pracovní síly nemá zdaleka nejlepší kvalitativní nálepku, ale s tímto vládním projektem se nemusíte obávat nekvalitní práce.

Kdo může využít Režim Ukrajina

Využití tohoto projektu je mířené především na řemeslné společnosti pracující v České republice. Živnostníci o malém počtu zaměstnanců nemají moc velkou šanci uspět, nýbrž je projekt šitý na míru pro větší výrobní kolektivy.

Společnost, která by se chtěla ucházet o nové pracovníky musí splňovat především tržní a finanční stabilitu. Na trhu musí společnost úspěšně obchodovat v rámci svého oboru alespoň poslední tři roky a zároveň nesmí být společnost v konkurzu ani úpadku. Veškeré požadavky jsou nastaveny především kvůli bezpečnosti pro budou pracovníky z pohledu dlouhodobé a jisté pracovní pozice.

Jak vypadá výběr uchazečů v Ukrajině

Projekt Ukrajina je unikátní nejen nároky na zaměstnavatele, ale také kvalitou výběrového procesu a konečného výběru zaměstnanců. Do České republiky se v první řadě mají šanci dostat pouze ti pracovníci, kteří v rámci svého oboru prošli studiem anebo praxí na pracovišti na Ukrajině. Pokud tuto podmínku splňují, tak se musí před odjezdem do země k novému kolektivu podrobit řadě školení. Školení jsou cílená na pracovní postupy a bezpečnost v České republice. Mimo jiné se během školení pracovníci také mohou seznámit se sociálními poměry v Čechách.

Po příjezdu mají pracovníci k dispozici koordinátora, který je schopný komunikovat v češtině, ruštině i ukrajinštině. Hlavním úkolem koordinátora je přednostně zabezpečit klidné začlenění pracovníka do kolektivu i do společnosti.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top