Kariéra

Získejte kvalitní pracovní sílu ze zahraničí

zdroj: pixabay.com

Otázka kvalitních řemeslných pracovníků se stává každým rokem žhavější. Mezi absolventy škol a učilišť v České republice neustále ubývá zájemců o manuální a řemeslné práce. Vláda ale dává zaměstnavatelům unikátní příležitost získat kvalitní pracovníky ze zahraničí. Režim Ukrajina je vládní personální projekt s cílem rekrutování právě chybějících řemeslných sil na místní pracovní trh.

Zkušenosti od roku 2016

Tento vládní projekt byl spuštěný zkušený personálními pracovníky už v roce 2016. Meziroční nárůst uchazečů o práci i žadatelů o pracovníky je rok od roku vyšší. Není se čemu divit, nýbrž se jedná o jedno z možností jak získat kvalitní pracovníky a to se všemi kvalitami. Další velkou výhodou je, že ani pracovník z Ukrajiny nikdy nejde naslepo a zaměstnáván může být jen u kvalitních společností s dobrou reputací. Jen v posledním roce se počet pracovníků pochybuje v řádu tisíců. Pro Projekt Ukrajina pak mluví především fakt, že 92% pracovní i nadále zůstává a kvalitně vykonává svojí práci v České republice.

Jistoty pro Projekt Ukrajina

Pokud jste společnost, tak musíte splňovat rovnou několik důležitých požadavků. Pochopitelně nesmí vaše společnost být v konkurzu, ani v jiném kolizním či likvidačním řízení. A zároveň už musí společnost aktivně existovat po dobu souvislých 6 let. Pokud splňujete tyto požadavky, tak smíte žádat o přísun pracovníků v rámci vládního projektu. Ten nekontroluje pouze vás, ale také pracovníky, které můžete získat. Pomocí výběrové řízení a specifického školení v ohledu pracovních i sociálních poměrů v České republice tak získáte jistého pracovníka s garantovanými zkušenostmi a schopnostmi. Styk se zaměstnancem a zabydlování navíc není jen vaše povinnost. I nadále budete vy i pracovníky v rámci Projekt Ukrajina spolupracovat s vládními koordinátory.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top