Tech

Přemýšlíte nad tím, jak schraňovat užitkovou vodu pro menší pozemky? Poradíme vám pár tipů!

unsplash.com

I menší pozemky se mohou v posledních letech potýkat s nepříjemností, kterou je všeobecný nedostatek užitkové vody na činnosti jako je zalévání nebo údržba pozemků. Možností, jaké přitom můžete zvolit máte spoustu.

My se dnes podíváme na několik z nich. Výběr jsme přitom schválně realizovali tak, abychom dokázali nabídnout jak velice efektivní a drahá řešení, tak i levné varianty, které si může dovolit prakticky každý.

Nejdražší, ale nejlepší – vlastní studna

Jedná se opravdu o nejdražší záležitost, a navíc výsledek může být nejistý. V první řadě je vždy potřeba udělat geologický průzkum, který vůbec odhalí možné navrtání vody na pozemku. Pokud se vše povede, tak je potřeba vystavit stavební povolení a až potom může začít samotná konstrukce. Jedná se o složité a drahé, ale rozhodně spolehlivé a permanentní řešení k dostatku vody.

Nádrže na dešťovou vodu

Mezi další možnosti, které se řadí mezi cenově střední kategorii, patří nádrže na dešťovou vodu. Ty se dají sehnat v gigantických variantách a systémech, ale i v menších, a přitom kvalitních setech jako jsou série nádrže na dešťovou vodu AQUA. Ty jsou typické svým plochým zpracováním, které navíc zlehčuje instalaci nádrží, protože není potřeba kopat tak hluboko. Na nákup a realizaci nádrží je navíc možné čerpat veřejně dostupnou dotaci pod názvem dotace dešťovka.

Povrchové, ale velké nádrže

Tou nejlevnější volbou jsou potom povrchové tanky, do kterých můžete jednoduše svádět vodu především z okapů a podobných oblastí. Problémem tady ale je, že povrchové udržování vody kvůli slunci může snižovat výrazně její kvalitu kvůli množícím se bakteriálním kulturám. Rozhodně se ale jedná o velice jednoduché řešení, které navíc mnohdy můžeme získat doslova za hubičku.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top