Móda & styl

Přemýšlíte o tetování? Poradíme vám, co je právě in

pixabay.com

Tetování je jedním z nejstarších umění vůbec. V poslední době jeho obliba ještě více stoupá. Dříve byl potetovaný člověk automaticky považován za kriminálníka. Ta doba je však dávno pryč. Lidé už se na tetování nedívají s takovými předsudky, také motivy prošly velkou změnou.

Kdo přichází do tetovacího salonu poprvé, nemá často jasnou představu. Tak si na internetu vyhledá různé možnosti motivů nebo se inspiruje, jaké tetování mají na těle různé celebrity. Tetování je však na celý život a měli byste mít tedy jasnou představu, co chcete na svém těle nosit. Poradíme vám, jaké tetování zvolit, abyste byli nejen dlouhodobě spokojeni s výběrem motivu, ale také aby vypadalo dobře celý život.

 

Jaké jsou trendy v tetování?

Protože tetování je velmi osobní záležitost, obecně se doporučuje žádnými trendy se neřídit. Určitě není dobré se inspirovat nějakou celebritou nebo chtít se vyrovnat kamarádovi. Zamyslete se nad motivy, které jsou vám blízké, o kterých budete přesvědčení i za několik let. Určitě se vyhněte symbolům jako je např. ostnatý drát ala Pamela Anderson, nepovedeným portrétům, znamení zvěrokruhu či čínským znakům. Jejich nositelé si stejně nejsou dodnes jisti, co že to mají na svém těle napsáno. Pokud nepracujete v mořském světe, vyhněte se také delfínům, to už je díkybohu také out společně s motýlky.

OUT:

 

IN:

Velmi oblíbený styl tetování je momentálně kombinace  červené a černé. Tetování má stále uměleckou hodnotu a působí zároveň moderně.

Pokud zkombinujete tzv. starý medailový styl s některým z vašich oblíbených vzorů, vznikne vám jedinečný a osobitý vzor.

Když si Arnold Schwarzenegger rozřízl ruku v T2, byli jsme posedlí myšlenkou, že jsme všichni uvnitř z robota. Díky pokrokům tiskáren s fotografickou kvalitou mohou tatéři vytvořit dokonalou šablonu a robotické tetování je na světě.

Lidé si stále častěji volí menší jednodušší návrhy. Tyto symboly jsou snadno skryty a přesto si zachovávají svou eleganci. Někdy je méně prostě více.

Nejvyhledávanějším tetováním  jsou však stále jména či čísla, která nějak vyjadřují vaše životní mezníky. Jména dětí či jejich datumy narození jsou nejčastějším požadavkem v tetovacích studiích. Těchto tetování nebudete nejspíš litovat nikdy. Se jménem přítelkyně už bychom doporučili být opatrnější.

Jaké tetování vypadá dobře celý život?

Přestože tetování vydrží celý život, měli bychom počítat s tím, že kůže postupně ochabuje. Tetování se vlivem slunečního záření také postupně vyšisuje. Komplikované vzory se tedy časem rozpijí. Z dlouhodobého hlediska se doporučuje volit jednodušší vzory.

Věnujte čas výběru vhodného tatéra, který bude stylově vyhovovat vaší představě. Většina předních tatérů se specializuje na konkrétní styl, díky kterému jsou charakterističtí a rozpoznatelní. Nechte si návrh od něj zpracovat. Získáte tak, namísto stokrát kopírovaného trendy motivu z googlu, svůj vlastní, autorský originál. Určitě to není chvíle, kdy je na místě šetřit. Výsledek by vás mohl strašit na vlastním těle celý život.

    

Zdroj: inkedmag.com

 

 

 

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top