Bydlení

Při koupi nemovitosti myslete na budoucnost

zdroj: pixabay.com

Koupě nemovitosti pro obchodní i soukromé užití nemusí být jednoduchou volbou, protože se v ní pohybuje spousta rizik. Mnohá z nich přitom dokáží opravdu zničit radost či požitek z nově nabyté nemovitosti či dokonce ohrozit jejich existenci. Na jaké okolnosti bychom si měli dávat pozor především?

Pozor na rizikové zóny

Rizikové zóny mohou být často důvodem proč koupíte nemovitost levněji než u konkurence. Často ale nemusí jít o nic, co by vás na první dobrou cvrnklo do nosu a o okolnostech se můžete dozvědět až s průběhem času. Nejčastějším problémem bývají především přírodní kritéria, kdy se mohou nemovitosti objevovat na podmáčených a nestabilních podložích, či dokonce přímo v povodňové zóně. Důležité je také sledovat sousedstvo a sociální situaci v okolí. Sociálně vyloučené lokality totiž nemusí být poznatelné tak jednoduše.

Věřte realitním kancelářím a správě nemovitostí

Realitní kanceláře vám také mohou pomoci přímo v tento moment a pozitivně ovlivnit i budoucnost vaší nemovitosti. Každá z nich si totiž váží pracně nabyté realitní licence, a i díky tomu vám vždy nabídne jen přesně to, co prezentuje. Výběr a koupě nemovitosti s pomocí realitní kanceláře vám může ušetřit spoustu problémů. Stejně tak správa nemovitostí může napomoct k delšímu udržení co nejlepšího stavu vaší nové nemovitosti.

Sledujte trh a vyhledávejte ceny

Určitě se vám rovněž vyplatí sledovat pečlivě trh s obdobnými nemovitostmi. Lehce tak zjistíte, zdali zrovna nejdete na ruku předraženému prodejci anebo naopak můžete v podezřele nízké ceně rozpoznat skryté problémy s nabízenou nemovitostí. Myslete dopředu i v ohledu ceny. Dlouhodobý vývoj realitního trhu vám totiž může s odbornou pomocí rychle napovědět jaké období je nejvhodnější pro koupi právě vámi vybrané nemovitosti.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top